You are currently viewing “Були ви там, куди вас кликав час”

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Тридцять років тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній воїн перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез.

За 10 років найбільш масштабної та трагічної війни в Афганістані, яка тривала з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989. на поле бою було відправлено 160 тис. українців – кожен 4-й з 600 тис. армії. Згідно статистики всього у війні загинуло близько 15 тис. воїнів, з них – 3360 українців. Крім того 72 українських воїни зникли безвісти, 12 тисяч отримали поранення, контузії.

До мирного життя поверталися не за роками змужнілі, посивілі чоловіки, брати, сини, онуки, позаду яких залишалися жорстокі будні десятирічної війни, а попереду – адаптація до мирного життя.

На сьогодні в Україні налічується близько 150 тис. ветеранів Афганістану.

Багато воїнів-інтернаціоналістів і сьогодні в строю. У складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі – вони передають свій безцінний бойовий досвід воїнам української армії, зі зброєю в руках захищають на сході країни незалежність свого народу.

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

Сьогодні безцінний бойовий досвід воїнів-інтернаціоналістів потрібний для підготовки наступних поколінь миротворців, адже наша держава і надалі продовжує виконувати свою благородну місію і вносить значний вклад у забезпечення миру та добросусідських відносин між країнами світу.

В цей день ми схиляємо голови перед вічною пам’яттю солдат, які не повернулися живими на рідну землю.

З нагоди цієї події в читальній залі бібліотеки коледжу для студентів першого курсу було проведено виховну годину “Були ви там, куди вас кликав час”.

 

 

Залишити відповідь