You are currently viewing День української писемності та мови в АЕК ПДАА

Спитай себе, дитино, хто ти є,
І в серці обізветься рідна мова;
І в голосі яснім ім’я твоє
Просяє, наче зірка світанкова.
З родинного гнізда, немов  пташа,
Ти полетиш, де світу далечизна,
Та в рідній мові буде вся душа
І вся твоя дорога, вся Вітчизна.
У просторах, яким немає меж,
Не згубишся, як на вітрах полова.
Моря перелетиш і не впадеш,
Допоки буде в серці рідна мова.

Дмитро Павличко

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.

За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця – послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували кілька видів писемності, деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови здебільшого складається з аналогів грецьких літер і декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця.

Студенти Аграрно-економічного коледжу теж долучилися до вшанування рідної мови.

Під орудою викладача гуманітарних дисциплін Кононенко Наталії Олексіївни було створено усний студентський журнал «Променій, рідна мово!». Троян Яна, Вовченко Валерія, Чернушенко Вікторія, Кахленко Катерина, Поляков Олександр та фотокореспондент коледжу Тєрьошина Марина відвідали першокурсників з інформацією про традиції святкування Дня української писемності та мови. Також було проведено історичну вікторину та організовано виставку стінгазет.

Залишити відповідь