Технологічне відділення

Print Friendly, PDF & Email

Цебро Алла Василівна – завідувачка технологічного відділення, відмінник аграрної освіти ІІІ ступеня, викладач-методист

Технологічне відділення коледжу здійснює підготовку молодших спеціалістів за двома спеціальностями - «Агрономія» та «Садово-паркове господарство».

Спеціальність «Агрономія»

В Аграрно-економічному коледжі Полтавської державної аграрної академії більше 50-ти років відбувається підготовка спеціалістів агрономів-агрохіміків.

В 1964 році були створені агрохімічні відділення в 28 сільськогосподарських технікумах України і лише в двох навчальних закладах, в тому числі в Аграрно-економічному коледжі ПДАА і до цього часу готують таких спеціалістів.

Агрономічна спеціальність одна з провідних в аграрному навчальному закладі, а агроном – найголовніша професія в сільському господарстві. Є багато прекрасних професій, але всі вони можуть існувати лише тоді, коли є хліб, без якого неможливі ні життя, ні цивілізація. Ми не помічаємо хліб, поки він є, як не помічаємо повітря, яким дихаємо.

Агрономи-агрохіміки безпосередньо відповідають за агрохімічний та екологічний стан ґрунтів, збереження та відтворення їх родючості. Сьогодення потребує лише висококваліфікованих, відданих інтересам професії спеціалістів.

Саме таких фахівців готує наш коледж. За роки існування відділення підготовлено 1767 кваліфікованих спеціалістів, які добре зарекомендували себе на виробництві, в сфері управління в органах державної влади.

Ми пишаємося тим, що в стінах нашого навчального закладу сформувалися справжні професіонали, які працюють в Україні та за її кордонами.

Переглянути інші фото

Серед випускників відділення Герої соціалістичної праці, Герої України, голови обласних та районних держадміністрацій, керівники аграрних підприємств, викладачі провідних вищих аграрних закладів України. Лише в Полтаві наші випускники працюють у Полтавській державній аграрній академії, Полтавському національному технічному університеті ім. Ю.Кондратюка, Полтавському педагогічному університету ім. В.Г.Короленка.

Ряд наших випускників багато років працюють на викладацькій роботі і на інших посадах в рідному коледжі: Матвієнко О.В., Шевченко (Борщенко) Т.О., Моторна (Книш) Т.С., Литвиненко (Олефір) Т.В., Потапчук (Жовтенко) Л.О., Орихівська (Бабінська) О.М., Курочка (Ляшенко) В.В., Мельниченко (Петрова) В.С..

Першим завідувачем агрохімічним відділенням став Валентин Якович Ткаченко. В 1964 році на відділення був зарахований 51 учень, це були випускники шкіл Полтавської, Чернігівської, Черкаської, Житомирської, Кіровоградської областей.

Під керівництвом Ткаченка В.Я. була створена навчальна та матеріальна база відділення. Він керував відділенням 14 років, був справедливим і вимогливим, мудрим і чуйним порадником для студентів, з багатьма з них склалися міцні дружні стосунки на багато років. 16 лютого 2017 року викладачі коледжу привітали ветерана з 80-річчям.

Більш як 15 років завідувала агрохімічним відділенням Фесенко Лідія Іванівна, Корилюк Іван Михайлович - 4 роки, Звонар Лідія Михайлівна - 2 роки, а з 1999 року завідуючою є Цебро Алла Василівна.

На агрохімічному відділенні завжди працювали висококваліфіковані викладачі спеціальних дисциплін, тому що для них це була не тільки професія, а й покликання.

Вагомий слід в історії відділення залишили викладачі рослинництва, агрохімії, землеробства, механізації, захисту рослин, фізіології рослин: заслужені вчителі України Морозова М.Ф., Штомпель М.П., викладачі Євграфова Л.А., Босенко М.В., Завалій Г.Ю., Шейко Л.О., Кушніренко А.В., Яковлєва Н.М., Суботська А.С., Березін М.Т., Овсяник О.І., Осадча Г.Б., Коняєва М.В., Борута Л.В., Согоконь Н.Т., Кериченко Г.Ф., Жирова Н.О., Стовба В.І, Іваній Т.Ф..

Маючи професійні знання та організаторські здібності ці викладачі приділяли багато уваги вихованню та підготовці майбутніх агрономів-агрохіміків.

Викладачі загальноосвітнього циклу виховували сумлінного студента зі своїми поглядами, здатного аналізувати факти, події, явища. Це ветерани коледжу: Костюк М.М., Черняк Н.Т., Глієва Л.А., Торяник Т.В., Таран І.М., Кустол А.О., Бородай А.І., Карабаш Н.Г., Канцева К.В., Данилевська В.С., Калітенко К.Г., Кононенко Г.А.

Сьогодні на відділенні працює творчий висококваліфікований молодіжний викладацький склад, який постійно використовує нові інформаційні та педагогічні технології навчання, сучасну комп'ютерну техніку.

За успіхи в навчально-виховній роботі 4 викладачі відділення нагороджені знаком «Відмінник освіти України», два викладачі знаком «Відмінник аграрної освіти» два – «Знак пошани».

Директор коледжу доктор сільськогосподарських наук, професор Шевніков Микола Янайович, до речі, агроном за освітою, його заступники Купченко С.М., Матвієнко О.В., Шевченко Т.О., особливу увагу приділяють зміцненню матеріальної бази, створенню умов для комп’ютеризації навчального процесу, науково-дослідній роботі і роботі з обдарованою молоддю.

Уже декілька років технологічне відділення займає І-ІІ місця в Україні за рейтингом спеціальності «Виробництво і переробка продукції рослинництва» аграрних навчальних закладів.

У жовтні 2016 року на базі Аграрно-економічного коледжу було проведено засідання Всеукраїнської методичної комісії з напряму «Агрономія». Своїм досвідом поділилися викладачі агрономічних дисциплін з різних регіонів України.

Для підготовки спеціалістів відділення має сучасно обладнану агрохімічну лабораторію, де можна проводити повний аналіз ґрунту, кормів, рослинного матеріалу, молока і молокопродуктів. На основі проведення тканинної діагностики рослин у полі студенти-агрохіміки визначають доцільність і дози внесення мінеральних добрив під час вегетації сільськогосподарських культур.

Згідно складених договорів про співпрацю навчальні і виробничі практики студентів-агрономів проходить на Полтавській державній сільськогосподарській дослідній станції, Інституті овочівництва і баштанництва УААН (м. Мерефа Харківської обл.), у передових господарствах різних форм власності.

На відділенні навчається 11 навчальних студентських груп і протягом чотирьох років кожною з них опікується куратор. Виховна робота потребує від нього багато сил, творчої енергії, індивідуального підходу, відданості педагогічному покликанню і батьківської любові до студента. Серед керівників більшість досвідчених педагогів, які випустили декілька груп, прожили разом як велика дружня родина: Звонар Л.М., Селезень М.В., Губарь Н.Л., Орихівська О.М., Ткаченко Т.В., Бороденко О.А., Єльченко Ю.М., Степаненко О.Ю. Молоді і перспективні керівники студентських груп: Делія Т.М.,  Мельниченко В.С., Шовкова О.В., Мандзюк Р.А.

Відділення дало цілу плеяду спортсменів: у минулому - це чемпіон області з багатоборства Крикун В., призерка України з плавання Симонова А., призер області з легкої атлетики (зараз викладач Військового інституту зв’язку, майор) Белей А., кандидат в майстри з велоспорту Тютюник М. та ін.; зараз ми пишаємося студентами Маркаряном Марком (чемпіон України з вільної боротьби), Новописьменним Анатолієм (чемпіон України, срібний призер чемпіонату Європи , чемпіон Світу з пауерліфтингу).

Випускники відділення упродовж багатьох років продовжують навчання на III курсі факультету агротехнологій та екології Полтавської державної аграрної академії, на факультеті агрохімії та ґрунтознавства Харківського Національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва, а також у Сумському національному аграрному університеті з якими коледж підтримує тісні зв’язки.

Навчальний процес не обходиться без лаборантів – вірних помічників викладачів. Відповідально ставляться до виконання своїх обов’язків Саулко І.В., Соломон Ю.В., Івченко Я.А. Більше 30 років гарною господинею лабораторії рослинництва агрохімічного відділення була Рева Н.Я., яка з 2012 року перебуває на заслуженому відпочинку. 

Спеціальність «Садово-паркове господарство»

У 2011 році за вимогами часу в коледжі відновлено підготовку фахівців садово-паркового господарства і в січні 2017 проведений третій випуск. Потреба у таких спеціалістах постійно зростає, адже за допомогою засобів ландшафтного дизайну створюються вишукані деталі ландшафту, які відповідають ідеалам сучасної епохи.

Сучасний ландшафтний дизайнер повинен опиратися на багату традицію садово-паркового мистецтва минулого, зокрема на прийоми ландшафтного проектування італійських, французьких, англійських і японських парків та володіти сучасними професійними знаннями і навиками створення середовищних об’єктів.

Головне завдання ландшафтного дизайнера – організувати простір у відповідності з функціональними, екологічними та естетичними вимогами, створити його яскравий художній образ і викликати у людини позитивні емоції. Завдяки декоративним насадженням у населених пунктах поліпшується архітектурний вигляд і мікроклімат, знижується забруднення повітря, зменшується шум.

З кожним роком в усьому світі зростає зацікавленість підприємств, фірм, установ, у створенні оригінальних фітодизайнерських композицій біля офісів, міста і села прикрашаються яскравими квітковими клумбами, інтер’єрними насадженнями з декоративних кущів і дерев.

Переглянути інші фото

Студенти спеціальності «Зелене будівництво і садово-паркове господарство» опановують такі цікаві навчальні дисципліни, як креслення та образотворча грамота, ботаніка, дендрологія, квітництво, ландшафтна архітектура, ландшафтний дизайн, декоративна флористика, декоративні газони, інформаційні системи і технології у ландшафтному дизайні, плодівництво, захист рослин тощо.

Цей напрям підготовки здійснюють висококваліфіковані викладачі: випускниця Ленінградської лісотехнічної академії Абасова О.В., кандидат архитектури Бєлявська О.Ю., аспіранти Максименко О.А., Мандзюк Р.А., викладачі  Матвієнко О.В., Климко П.П., Зеленський О.М., Мельниченко В.С. Беркало М.В., Звонар Л.М., Цебро А.В., Шовкова О.В., Качала Л.В., та інші

 Для проведення практики, яка проходить під керівництвом Матвієнко О.В., на території коледжу створені колекції голонасінних та покритонасінних деревних рослин, ділянка однорічних та багаторічних квітів, розарій, рокарій, альпійська гірка, колекційно-дослідні ділянки, газони, розсадник.

В розсаднику кожний студент під час практичних занять власноруч висіває насіння дерев та кущів, зібране під час екскурсії до Огуївського дендрарію (Машівський район).

З появою перших сходів та на протязі вегетативного періоду студенти проводять догляд за рослинами. Вирощений садивний матеріал передається на потреби парку-пам’ятки  садово-паркового мистецтва Полтавському дендропарку.

Четвертий рік в розсаднику проводяться досліди із вивчення строків і способів висіву насіння Гінкго дволопатевого. Перші власноруч вирощені дерева Гінкго вже прикрашають подвір’я коледжу.

Коледж підтримує зв’язок із Науково-дослідним інститутом лісового господарства академії наук України, звідки восени 2013 року було отримане насіння малопоширених у Полтавській області декоративних рослин.

Результатом підсумкового контролю знань студентів даної спеціальності є виконання дипломного проекту. Студенти отримують завдання з організації території і створення озеленення конкретного об’єкта – школи, дитячого садка, виробничого підприємства, культової споруди, приватної оселі, тощо. Вже маємо приклади взаємовигідної співпраці з освітніми закладами, установами, підприємцями, які втілюють дипломні проекти випускників у реальність.