You are currently viewing 1 квітня – Міжнародний день сміху! Просто посміхнись!
  • Запис опубліковано:01.04.2023
Щорічно 1 квітня в Україні та світі відзначають День сміху — позитивне весняне свято. Назва говорить сама за себе — цей день має бути жартівливим та веселим. Правда, сміх буває різним і сьогодні більшість українців зовсім воліють уникати подібного вираження почуттів і емоцій. Причина проста – Україна другий квітень зустрічає в умовах війни. Обтяжливе інформаційне поле постійно намагається підвести нас до одного і того ж питання: «А чому радіти? Зараз не до веселощів!». І все ж, навіть у самій наймудріший Книзі всіх часів і народів, у Святому Письмі, є такі слова: «Завжди радійте».
 
Достовірно не відомо, як і в якій країні з’явився День сміху. Але сьогодні це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. В одних країнах 1 квітня називають «Днем сміху», а в Шотландії – «Днем зозулі», в Японії – «Днем ляльки» і зовсім вже неделікатно називають своє першоквітневе свято жартів в Італії, Англії та США – «День дурня». У цей день прийнято влаштовувати різноманітні жарти, розіграші, фестивалі гумору. Найвідомішим в Україні з 1973 року був Одеський фестиваль гумору.
 
День сміху має своє неписане правило — жарти й розіграші мають бути смішними для всіх учасників, не шкодити здоров’ю та не завдавати матеріальних збитків.
 
Цікаво, що в давнину цього дня не починали нових справ, не одружувалися та не саджали будь-яких рослин, бо вважалося, що всі починання закінчаться невдачею. Зараз в такі прикмети не дуже вірять, проте майже в усіх країнах намагаються не запроваджувати нових правил чи законів саме 1 квітня, бо їх можуть сприйняти як жарт.
 
Це свято пов’язане з часом настання весни, з відродженням природи і в його основу покладені найбільш життєствердні емоції — радість та сміх.
 
Сміх — це одна з найкращих речей, яку ми можемо зробити для нашого здоров’я. Він сприяє нормальній роботі серця, знижує артеріальний тиск, підвищує імунітет, оберігає від депресії. Сміх підвищує загальну якість життя — люди, які люблять пожартувати, як правило, мають адекватну самооцінку, меншу тривожність, легше знаходять друзів і однодумців у житті. Гумор часто допомагає вийти з важкої життєвої ситуації, розряджає напругу у відносинах, знімає стрес, підіймає моральний дух.
 
Українці були завжди щедрими на гумор і сатиру. Свого часу на весь світ прославилися такі видатні українські гумористи: Остап Вишня, Степан Олійник, Павло Глазовий та ін.
 
Сьогодні, як ніколи, важливо знайти привід для посмішки, адже смуток нам не допоможе. Памятаймо, що гумор і сміх — відмінна зброя. Тож, зберігайте позитивний настрій, посміхайтеся частіше і даруйте один одному радість! Все буде Україна!
 
Публікацію підготувала Олена СУВАЛЬСЬКА
 
Пропонуємо переглянути парад веселих смайликів авторства студентів коледжу. Просто посміхніться, розрядіть напругу та станьте сильнішими! Адже ми стали ближчими до нашої ПЕРЕМОГИ ще на один день!

Залишити відповідь