You are currently viewing 18 червня 2023 року – День батька
  • Запис опубліковано:18.06.2023

День батька — щорічне свято на честь всіх татусів.

Цей день в Україні та в світі святкують щороку у третю неділю червня. Ще є Всенародний День Батька, який святкують в Україні у третю неділю вересня. Це неофіційне свято, а дата запропонована низкою громадських організацій. Офіційно День батька в нашій державі затверджено Указом Президента №274/2019 від 18 травня 2019 року.

Історія виникнення цього свята дуже зворушлива: уперше День батька відзначили у 1909 році у місті Спокан у США. Ініціаторкою святкування стала Сонора Смарт, в заміжжі Додд. У сім’ї цієї жінки виховувалося разом з нею 6 дітей. Після народження останньої, шостої дитини мама Сонори померла, і всі турботи за дітей взяв на себе батько. Він докладав максимум зусиль, аби діти зростали в любові і були забезпечені всім необхідним. Минав час, діти виросли та роз’їхалися. Одного разу в 1909 році під час святкування Дня матері, яке у США тоді вже було національним святом, Сонора подумала про свого батька, який стійко та жертовно сам їх виховував. Сонора пішла до міської ради і запропонувала зробити ще й День батька. Ідею схвалили і вирішили провести святкування в день народження Вільяма Смарта, батька Сонори, 5 червня. Проте часу на підготовку до урочистостей було обмаль, і свято перенесли на 19 червня. Через деякий час ідею цього свята, у 1966 році, його визнали у США на національному рівні. Святкування Дня батька у третю неділю червня згодом підхопили й інші країни, зокрема і Україна.

Національний день батька відзначають у багатьох країнах. Великобританія, Канада, Японія, Франція і Ірландія, як і багато інших країн світу, приєдналися до міжнародної ініціативи. У Південній Кореї 8 травня проходить спільне свято батька і матері – День батьків. Іспанія, Португалія, Італія, Швейцарія та ряд інших країн День батька відзначають 19 березня. У Польщі та Нікарагуа дата святкування Дня батька – 23 червня. Люксембург вшановує батьків 7 жовтня.

Важко переоцінити роль батька для сім’ї. Вся українська спільнота неухильно прагне до моделі доброго і турботливого батька. Сьогодні на батьків покладено основне матеріальне забезпечення родини, але так закладено Богом споконвіку, що Батько є відповідальним не тільки за елементарне зачаття, але й за збереження життя своєї дитини, її виховання і духовне становлення. Звичайно ж, це відбувається в тісному партнерстві із мамою, але тільки кохання і турбота люблячого чоловіка та батька є потужною опорою і підтримкою для подружжя та їхніх дітей.

Цього року наші батьки захищають своїх дітей та країну від російського ворога зі зброєю в руках, щомиті ризикуючи власним життям. Через війну і вимушену міграцію багато родин в Україні досі залишаються розділеними. Тож День батька 2023 року в Україні сприймається дуже по-особливому.

Ми щиро приєднуємося до привітань всім татусям та бажаємо їм Божої підтримки та покровительства в усьому! Зі святом Вас, шановні батьки!

Миру, злагоди, здоров’я,
Я бажаю, тату мій.
Свято це нехай дарує
Здійснення прекрасних мрій.
Все нехай тобі вдається,
Першим будь, перемагай,
Щоб не трапилось, татусю,
Рук своїх не опускай!

Публікацію підготувала Звонар Лідія

Залишити відповідь