You are currently viewing 21 грудня – День народження кросворду
  • Запис опубліковано:21.12.2023

Кросворд (англ. Crossword — перетин слів) — одна з найпоширеніших у світі ігор зі словами. Творцем першого кросворду був журналіст Артур Уїнн. Уїнн виконував завдання редактора газети – розробляв сімейну забаву до різдвяних свят. На допомогу прийшли дитячі спогади – «магічні квадрати». Таку головоломку загадував йому дідусь. Саме її модифікацією і потішив читачів недільний додаток до газети New York World 21 грудня 1913 року під назвою «ворд-крос», Word-cross. Кросворд Уінна мав 32 слова і  був складений у формі ромба.    Успіх новинка мала приголомшливий: читачі засипали редакцію листами.

Його винахід так сподобалася читачам, що вони у своїх численних листах просили газету продовжити друкувати подібні завдання. З того часу дату 21 грудня вважають Днем народження кросворду.

Розгадування кросвордів  приносить неабияку користь. По-перше, розвиває інтелектуально, по-друге, допомагає удосконалити навички обчислень, перевірити свої знання, зокрема з математики, розширити кругозір. Та й, просто, це цікаве проведення дозвілля.

На сьогоднішній день існує величезна кількість різних видів кросвордів: класичний, сканворд (скандинавський кросворд), японський кросворд, алфавітний, філворд (угорський кросворд), кросворд-ребус, кріс-крос (американський), дуаль, кейворд, і т.д.

Як бачите, вибрати є з чого, тож вперед! Багато хто з нас, напевно, зустрічав таких любителів кросвордів, які отримують або купують газету з однією єдиною метою – розгадувати кросворд.

Отже, 21 грудня давайте відсвяткуємо День народження кросворду найкращим способом, який ми знаємо. Знайдіть той вид кросворду, який Вам найбільше подобається, і почніть заповнювати квадрати!

Студенти групи 31а технологічного відділення так і зробили – відсвяткували день народження кросворду, створивши різні види кросвордів ! На святкування були запрошені студенти паралельної групи 32а, які і розгадували ці кросворди! За розгадування всі були нагороджені призами ! І на завершення  відбулося чаювання! Було весело і цікаво!

Публікацію підготувала Лідія Звонар

Залишити відповідь