You are currently viewing 24 жовтня – Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй
  • Запис опубліковано:24.10.2023

ООН – це платформа, де національні делегації можуть висловити свою думку.

Саме тут відбуваються переговори, налагоджуються відносини та вирішуються проблеми.

Після Першої світової війни була створена Ліга Націй, яка була покликана захистити світ від природних і техногенних катастроф, війн тощо. Але до неї увійшли далеко не всі країни.

Під час Другої світової війни керівники країн, які боролися з фашизмом, усвідомили, що прийшов час створити такий механізм, який дозволив би забезпечити мир і не допустити воєн у майбутньому.

Нині в Україні діє Перехідна рамкова програма ООН в Україні, яка є стратегічним документом системи розвитку ООН, спрямованим на підтримку реагування Уряду України на економічні та соціальні наслідки, спричинені вторгненням росії та війною проти України.

Метою Перехідної рамкової програми є об’єднання залучених сторін навколо спільного бачення діяльності, що охоплює гуманітарну сферу, відновлення та розвиток, а також соціальну інклюзію.

ООН в Україні надає підтримку окремим особам, громадам та установам у зміцненні систем та розбудові стійкості, зосереджуючись на таких пріоритетних сферах як відновлення інфраструктури, охорона здоров’я, освіта, соціальний захист, продовольча безпека, засоби до існування, енергетика та довкілля.

Публікацію підготував Григорій Стріла

Залишити відповідь