You are currently viewing 27 жовтня 2023 року – День української писемності та мови
  • Запис опубліковано:27.10.2023

Президент України Володимир Зеленський 28 липня 2023 року підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня.

У 2023 році дата свята змінилася через рішення Православної церкви України (ПЦУ) та Української греко-католицької церкви (УГКЦ) перейти на новий церковний календар, відповідно до якого на 13 днів пересуваються раніше нерухомі дати свят. Свято української писемності та мови традиційно відзначається в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця – письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря, з чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.

Святий Нестор Літописець є покровителем істориків, журналістів і письменників. У день пам’яті святого відзначається День української писемності та мови, а також, вже традиційно, пишеться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Цьогоріч Радіодиктант називатиметься “Дороги України”.

Авторкою тексту Радіодиктанту стала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко.

Читатиме актор, театральний режисер, виконавець ролі Івана Довбуша у популярному фільмі “Довбуш” Олексій Гнатковський.

Мета радіодиктанту — об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу.

Закликаємо долучитися до Радіодиктанту всіх, хто може знайти безпечне місце і написати разом із тисячами людей по всьому світу Радіодиктант національної єдності-2023.

Суспільне Мовлення запропонувало усі можливі формати для участі в Радіодиктанті: трансляції на радіо, телеканалі та діджитал-платформах. Отже, для того, щоб написати Радіодиктант національної єдності-2023 27 жовтня об 11:00 за київським часом увімкніть зручний для вас майданчик трансляції:

Радіодиктант можна слухати на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура;

дивитися в ефірі телеканалу Суспільне Культура;

на ютуб-каналі Українського Радіо;

на фейсбук-сторінках Суспільного.

Єднаймося словом і в слові! Ми – міцні та нездоланні! Слава Україні!

Інформацію підготувала Наталія Кононенко

Залишити відповідь