You are currently viewing 28 червня – День Конституції України
  • Запис опубліковано:28.06.2023
Далекого 1996 року 28 червня о 9 год 18 хв після 24 годин безперервної роботи Верховна Рада України прийняла і ввела в дію Конституцію України
 
Конституція України — Основний Закон України. Згідно зі ст. 1, Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Демократична суть держави конкретизує ст.5, проголошуючи Україну республікою за формою правління, а також закріплюючи в українській державі принцип народовладдя. Народ визнається носієм суверенітету і єдиним джерелом влади.
 
До основних положень, що містяться в «Загальних засадах», належить також визначення України як унітарної держави, територія якої є цілісною і недоторканною. У «Загальних засадах» є норми щодо мовної політики. У ст. 10 проголошується: «Державною мовою в Україні є українська мова».
 
Визначаючи спрямованість зовнішньополітичної діяльності держави, Конституція України 1996 робить наголос на забезпеченні національних інтересів та безпеки України шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами й нормами міжнародного права.
 
Президент України визначається Конституцією як глава держави, який виступає від її імені. Він є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції, прав та свобод людини й громадянина.
 
Конституція США була написана у далекому 1787 році. На Європейському континенті найстарішим документом прийнято вважати Конституцію 1791 року Речі Посполитої. Але стали відомими факти, що перша конституція в світі була написана в Україні. Доказом цього слугує «Правовий Уклад Та Конституція відносно Прав I Вольностей Війська Запорозького» гетьмана Пилипа Орлика, що була оприлюднена та затверджена у 1710 році. Названий документ і є найпершою демократичною Конституцією у світі.
 

Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом – Днем Конституції України.

Нехай це свято додасть нам сил та міцності духу для реалізації всього задуманого, досягнення миру та злагоди у нашій державі! Слава Україні!

Публікацію підготувала Наталія Губарь

Залишити відповідь