You are currently viewing Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх. Чи знає молодь свої права та обов’язки?
  • Запис опубліковано:19.09.2023
18 вересня 2023 року здобувачі освіти груп економічного відділення 11ек, 12ек, та 11і під керівництвом викладачів Мотрія Павла Віталійовича та Соколової Валентини Валентинівни завітали до Головного управління Національної поліції в Полтавській області.
Юнаків та дівчат зустрів особисто начальник ювенальної превенції Полтавського районного управління поліції Кива Сергій Олександрович, який коротко описав права і обов’язки підростаючого покоління. Детально зупинився на відповідальності кожного за свої неправомірні вчинки. Обговорювались випадки булінгу, крадіжок, неналежної поведінки в колективі, попередження випадків тютюнопаління у громадських місцях. Також розповів про особливості роботи поліцейських в період військового стану, наголосив на важливості дотримання правил техніки безпеки при виявленні підозрілих предметів. Потім студенти мали змогу ознайомитись з екіпіруванням поліцейських, які заступають на чергування; здобувачі освіти мали змогу приміряти бронежилети різного класу безпеки, кевларові каски, оглянути інші засобизахисту поліцейських під час виконання ними різних небезпечних завдань.
Потім Кива С.О. передав слово своїй колезі – начальнику сектору дотримання прав людини – Білокінь Олені Анатоліїні, яка розповіла, за які вчинки у підлітків настає адміністративна, а інколи – і кримінальна відповідальність; Олена Білокінь детально зупинилась на правах затриманих осіб та наголосила на важливості для сучасної молоді цікавитись не тільки своїми правами, а й знати свої обов’язки, також вона дала мудру пораду юнацтву, щодо важливості отримання освіти в цей нелегкий час.
Поліцейські також ознайомили з різними видами адміністративної та кримінальної відповідальності підлітків та батьків у випадку скоєння їхніми дітьми протиправних дій.
Потім слово взяли експертикриміналісти, які на практиці показали особливості своєї роботи, розповіли про нюанси роботи з різними речовими доказами. Молодь мала можливість долучитися до збору і аналізу відбитків пальців. Така невимушена атмосфера ходу зустрічі дуже зацікавила наших здобувачів освіти, очі їх палали цікавістю, і, в деякій мірі, захопленістю процесом роботи експертів-криміналістів, на останок кожен з бажаючих отримав, свої особисті відбитки пальців, що були одержані шляхом відповідних маніпуляцій з боку експертів-криміналістів.
Хочеться зазначити, що повітряна тривога, яка пролунала під час цієї зустрічі, зовсім не зіпсувала її:  працівники поліції і здобувачі освіти, організовано спустились в укриття, де і продовжили захопливу подорож у світ роботи поліцейських та експертів-криміналістів. Кожен із присутніх міг задати питання і отримати вичерпні відповіді на них. Зустріч була дуже інформативною, і цікавою. Дякуємо працівникам поліції, що в цей складний час знайшли змогу поспілкуватися з дітьми та відповісти на їх запитання.
 Публікацію підготувала Валентина Соколова

Залишити відповідь