You are currently viewing Академічна доброчесність
  • Запис опубліковано:29.10.2023

25 жовтня 2023 року відбувся круглий стіл “Академічна доброчесність: досвід, практики, виклики, поступ”, який організувала  Київська політехніка.

Викладачі нашого навчального закладу і здобувачі освіти  долучились до круглого столу  в якості слухачів, адже тематика академічної доброчесності є дуже актуальною і для нас.

 У програмі заходу прозвучали  доповіді:

“Імплементація принципів академічної доброчесності в практику діяльності університетів. Проблеми та шляхи вирішення” (доповідач Анатолій Мельниченко, проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського); “Академічна доброчесність як стандарт поведінки і безумовна вимога часу” (доповідач Олена Рижко, доктор наук із соціальних комунікацій, професор кафедри видавничої справи та редагування Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка);  “Політики академічної доброчесності, відкритої науки та штучного інтелекту в ЗВО: як забезпечити ефективну взаємодію?” (доповідач Артем Артюхов, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, керівник Групи сприяння академічній доброчесності Сумського державного університету).

В ході заходу було розглянуто ряд понять, які потребують більш глибокого пояснення, зокрема:

  • проблеми формування академічної культури;
  • стандарт поведінки, як поняття академічної доброчесності;
  • квазіекспертиза;
  • боротьба за свої права, проти своїх обов’язків;
  • робота зі штучним інтелектом;
  • питання самоплагіату.

Кожен із присутніх (загальна кількість слухачів, що долучились, була близько 180 учасників) мав можливість задати запитання доповідачам.

В цілому круглий стіл був вдалим, доповіді цікавими і актуальними, заявлена тематика дасть змогу освітянам та здобувачам освіти краще розібратися в питаннях академічної доброчесності. Щиро дякуємо організаторам за цікавий і корисний захід!!!!

Публікацію підготувала Соколова Валентина

Залишити відповідь