До Всесвітнього дня контрацепції в «АЕФК ПДАУ» пройшли інформаційні заняття для першокурсників груп 11ек, 12ек та 11і, що спрямовані на формування уявлення про репродуктивне здоров’я та на вивчення впливу різних чинників ризику на репродуктивне здоров’я підлітків; формування світогляду щодо необхідності дотримання правил культури статевих стосунків на основі відповідальності, поваги і вірності.
На початку заняття викладач Соколова Валентина зазначила, що в сучасних умовах молоді важко опиратися бажанню вести активне сексуальне життя, якщо звідусіль атакують заклики це робити – кіно, музика, інтернет, преса, реклама тощо.
То що ж здебільшого передбачає сексуальне життя підлітків? Перш за все – недостатня сексуальна освіта, нерегулярність статевих контактів, застосування малоефективних методів запобігання небажаної вагітності. Також існує певний страх перед батьками і лікарями, недолугий вибір контрацептиву, який радять друзі «з власного досвіду», високий ризик захворювань, які передаються статевим шляхом, наявність різних статевих партнерів.
Викладач наголосила на необхідності регулярного профілактичного проходження медогляду для запобігання негативних наслідків для здоров’я та зазначила, що підлітки є найбільш незахищеною групою сексуально активного населення, тому ціль заняття – інформаційно розширити знання сучасної молоді про статеві стосунки, способи підліткової контрацепції, відповідальне ставлення до свого здоров’я та здоров’я партнера, дотримання високої моральності, статевої культури поведінки.
Коли розпочинати інтимне життя – рішення індивідуальне. Але знати про методи захисту потрібно кожному підлітку! Потрібно зрозуміти всім – без контрацепції секс не може бути безпечним. Стовідсоткову контрацептивну надійність гарантує лише утримання від сексу.
В ході спілкування було визначено, що інтимні стосунки слід налагоджувати з моменту біологічної і соціальної зрілості особистості, коли людина здатна замислюватися над їх наслідками і самостійно нести за них відповідальність.
Здобувачі освіти мали змогу переглянути інформаційне відео, розроблене Центром громадського здоров’я за підтримки Unicef «Сексуальне і репродуктивне здоров’я підлітків», автором якого є національний тренер з питань надання медико-соціальної допомоги підліткам і молоді лікар-гінеколог Вікторія Веренич.
Після перегляду інформаційного відео відбулось його обговорення, в результаті чого здобувачі освіти зробили для себе певні висновки, зокрема, про дружбу, кохання, як високі людські почуття, що мають спільну моральну основу, і є своєрідним психологічним фундаментом для побудови стосунків, а в подальшому – і майбутньої сім’ї та народження майбутніх дітей.
Раннє статеве життя та велика кількість сексуальних партнерів, також незапланована вагітність призводять до аборту, що в подальшому може обернутися для жінки непоправною трагедією. Щоб народити здорову і бажану дитину, вагітність обов’язково потрібно планувати.
На заняття була запрошена медичний працівник нашого коледжу Орлова Тамара Микитівна. Вона розповіла про інтимну гігієну підлітків та відповіла на ряд запитань, які виникли у здобувачів освіти.
Такі просвітницькі заходи в нашому навчальному закладі планується проводити і надалі, щоб розширити коло слухачів для підвищення поінформованості здобувачів освіти з питань планування сім’ї, пропаганди здорового способу життя для збереження репродуктивного здоров’я.
Публікацію підготувала Валентина Соколова