Ви зараз переглядаєте Брейн-ринг «Козацько-селянська арифметика. Принципи обмірів земель у давнину»
  • Запис опубліковано:12.03.2025

Знання історії свого народу – не просто цікаво, це – життєво необхідно. Історія формує нашу національну ідентичність, допомагає зрозуміти, хто ми є, як народ; дає нам відчуття приналежності до спільноти; зміцнює зв’язок з попередніми поколіннями. Якщо поглянути на неї в розрізі спеціальності 193 Геодезія та землеустрій, то це цікавий та цінний досвід зрозуміти, як в давнину наші предки обмірювали землю.

12 березня 2025 року за участі доцента кафедри політології, історії і філософії, члена Центру національно-патріотичного виховання студентської молоді ПДАУ Приходька Сергія Миколайовича та за підтримки директора студентського містечка ПДАУ Шабельника Сергія Сергійовича в 5 корпусі ПДАУ відбувся брейн-ринг «Козацько-селянська арифметика. Принципи обмірів земель у давнину» для здобувачів освіти нашого коледжу груп 21з та 31з за ОПП «Землевпорядкування».

Всі учасники були розділені на 4 команди, в журі були викладачі коледжу Валентина Валентинівна Соколова, Тетяна Олександрівна Матвієнко, Ніна Іванівна Бондаренко. Приходько Ірина Петрівна, яка стала ініціатором проведення даного заходу, пильно слідкувала за роботою команд і дотриманням відповідного регламенту.

Приходько С.М. протягом всього змагання підтримував учасників, пояснював відповіді на складні запитання та розповідав, де можна знайти необхідну інформацію.

За час заходу наші студенти дізналися багато цікавих фактів, а  саме: як козаки та селяни використовували народні методи лічби для вимірювання земельних ділянок, відстаней, зерна, тканини та інших предметів; якими одиницями вимірювання вони користувалися (десятина – одиниця земельної площі, що дорівнює 1,09 га; морг – 0, 56 га); які принципи обмірів земель були у давнину (на око; мірні ланцюги та віхи).

Підсумовуючи  результати брейн-рингу ведучий Приходько С.М. та організатор Приходько І.П. наголосили, що всі присутні розширили свої знання з історії українського козацтва; з’ясували, що козацько-селянська арифметика була тісно пов’язана з практичними потребами повсякденного життя: знання з математики передавалися з покоління в покоління; обміри земель мали важливе значення для землеробства, оподаткування та вирішення земельних спорів. Ці знання допомагали козакам та селянам ефективно використовувати землю та вести господарство.

Публікацію підготували Валентина Соколова та Ірина Приходько