You are currently viewing День вшанування учасників ліквідації  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
  • Запис опубліковано:14.12.2023

День 14 грудня назавжди вписано в історію багатостраждального українського народу як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Цю дату було обрано не випадково. Саме цього дня в 1986 році закінчили будівництво «саркофагу» над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС встановлено в Україні «…з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці та соціальної політики України…» згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 р. № 945/2006.

Вшановуємо цю дату щорічно… Але з кожним роком все менше і менше серед живих тих, хто мужньо став на захист всього світу від «мирного атому» в квітні далекого 1986 року. Все менше тих, хто виконував накази і не роздумував, а чи це безпечно? Чи захистить звичайна марлева медична маска від радіації? Без перебільшення можна сказати, що ці люди врятували світ від неминучого ядерного апокаліпсису.

Ще сотні і, навіть, тисячі років, обпалена радіацією земля Чорнобиля буде становити загрозу для людства. Навряд чи ми дізнаємося всю правду про аварію. Але тих, хто врятував світ ми не маємо права забувати. Завдяки їм ми живемо і боремося за свою свободу сьогодні!

Всім ліквідаторам аварії на ЧАЕС низько вклоняємося. Ці люди, не шкодуючи свого здоров’я та життя, відважно працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії.

Сердечно бажаємо вам і вашим родинам мирного неба, міцного здоров’я, життєвої енергії та снаги, сімейного затишку, щастя, миру, добра та злагоди. Нехай щира людська подяка зігріває ваші серця, опалені загравою Чорнобильської катастрофи. Вічна пам’ять всім учасникам ліквідації наслідків найжахливішої техногенної катастрофи ХХ століття, які виявили дива героїзму, самовідданості та мужності у тогочасних екстремальних обставинах та пішли від нас у засвіти…

Публікацію підготувала Оксана Орихівська

Фото з відкритих інформаційних джерел

Залишити відповідь