You are currently viewing До 140-річчя з дня народження Олексія Никаноровича Соколовського
  • Запис опубліковано:29.03.2024

Олексій Никанорович Соколовський (13.03.1884-25.04.1959) – ґрунтознавець, організатор сільськогосподарської науки та освіти в Україні, академік Академії наук України по напряму «сільськогосподарські науки», президент Всеукраїнської академії сільськогосподарських наук (тепер Національна академія аграрних наук України) – народився на Полтавщині і зробив великий вклад у розвиток агрономічного ґрунтознавства України.

За його ініціативи був створений ННЦ «Інститут ґрунтознавства і агрохімії Національної аграрної академії наук» у м. Харків, який з 1959 року носить його ім’я. О. Н. Соколовський – автор 140 наукових праць, написав підручник з ґрунтознавства, який вийшов п’ятьма виданнями, створив наукову школу українських ґрунтознавців, Член Міжнародної асоціації ґрунтознавців, Віце-президент Міжнародної комісії з фізики ґрунтів, був одним із засновників товариства ґрунтознавців.

28 березня 2024 року в рамках тижня циклової комісії технологічних дисциплін силами студентів груп другого курсу спеціальності 201 Агрономія (ОПП «Виробництво і переробка продукції рослинництва») та 206 Садово-паркове господарство (ОПП «Зелене будівництво і садово-паркове господарство») під керівництвом викладача Лідії Михайлівни Звонар проведена наукова студентська конференція з нагоди 140-річчя з дня народження видатного вченого.

Публікацію підготувала Лідія Звонар

Залишити відповідь