Ви зараз переглядаєте Долучилися до VIIІ Міжнародної конференції «Кліматичні зміни: виклики для аграрної освіти і науки»
  • Запис опубліковано:11.04.2025

10 квітня 2025 року здобувачі освіти груп 22А та 21ЛД (ОПП «Виробництво і переробка продукції рослинництва» та «Зелене будівництво і садово-паркове господарство») під керівництвом викладача технологічних дисциплін Вікторії Мельниченко в онлайн-форматі долучилися до VIII Міжнародної конференції «Кліматичні зміни: виклики для аграрної освіти і науки», організованої ДУ «Науково-методичний центр ВФПО».

Мета конференції – обговорення впливу глобальних кліматичних змін на розвиток сільського господарства, а також визначення пріоритетних напрямів наукових досліджень щодо адаптації до нових кліматичних умов і зниження ризиків, пов’язаних із екстремальними природними явищами.

Актуальність теми є особливо високою в сучасних умовах в Україні. Адже агресія окупантів завдає шкоди не лише людям, а й природному середовищу. Ці трагічні реалії мають довготривалі наслідки, які впливають як на сьогодення, так і на майбутні покоління. Ми вже зараз відчуваємо наслідки кліматичних змін і глобальних катаклізмів.

Студент Арсеній Стеценко (група 11Т, ОПП «Виробництво і переробка продукції рослинництва») та викладач Оксана Орихівська провели наукове дослідження та представили на конференції тези на тему:
«Кліматичні трансформації і їхній вплив на аграрний сектор України: виклики та шляхи адаптації».

Метою дослідження стало всебічне вивчення наслідків глобального потепління для аграрного сектору України, зокрема:

  • аналіз змін кліматичних умов і їх впливу на врожайність основних сільськогосподарських культур;

  • вивчення змін у структурі аграрного виробництва;

  • оцінка загроз, пов’язаних із поширенням шкідників і хвороб рослин.

Окрему увагу приділено обґрунтуванню ефективних адаптаційних стратегій, зокрема:

  • селекції нових сортів культур;

  • удосконаленню агротехнологій;

  • застосуванню систем зрошення;

  • перспективам розвитку лісівництва як засобу пом’якшення наслідків кліматичних змін і забезпечення стабільності аграрного виробництва.

Висловлюємо щиру подяку організаторам за можливість долучитися до обговорення надзвичайно актуальної проблематики та поділитися результатами власних досліджень.

Публікацію підготувала Вікторія Мельниченко