You are currently viewing Доступно і зручно  (до Всесвітнього дня пішої ходи)
  • Запис опубліковано:30.09.2023

Рух, зокрема, піша хода, для людини є важливим так само, як наявність кисню в атмосфері. Всесвітній день пішої ходи (World Walking Day) проводиться щорічно у перші вихідні жовтня. В Україні цей день почали відзначати з 2016 року.

Хода покращує настрій та приносить користь для психічного здоров‘я людини: позбавляє стресів, підвищує ефективну діяльність мозку, приводить до ладу нервову систему, сприяє продукуванню гормонів щастя – ендорфінів.

Цікаві факти про ходіння:

– ходити необхідно так, щоб викликати помірне, але відчутне підвищення частоти дихання та пульсу;

– звичайна піша прогулянка тривалістю 30-60 хвилин знижує агресивність, депресію та тривожність;

– норма 10 000 кроків на день майже нічим не обґрунтовується, хоч і стала стандартом достатньої фізичної активності;

– регулярна піша хода знижує ризик виникнення різних хвороб.

Фізична активність має бути у житті кожної людини. Така проста річ, як щоденна прогулянка, може допомогти вести здоровий спосіб життя.

Намагайтеся проводити якомога більше часу у русі, адже будь-яка активність -це краще, ніж її відсутність!

Першокурсники технологічного й економічного відділень та група 21і взяли участь у ходінні протягом цілого дня як у одному з видів активності на різних локаціях у місті Полтаві: Корпусний сад, парк Незалежності, стадіон «Ворскла» імені Олексія Бутовського, бульвар Богдана Хмельницького, парк Воїнів-афганців, сквер біля Центру культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади, спортивні майданчики навчальних закладів. Молоді люди таким чином пропагували ходіння, закликаючи долучитися до здорового способу життя.

Публікацію підготували Світлана Дука та Микола Мушегов

Залишити відповідь