You are currently viewing Екскурсія на метеомайданчик Полтавського центру з гідрометеорології
  • Запис опубліковано:26.03.2024

26 березня 2024 року, згідно програми тижня циклової комісії технологічних дисциплін, відбулося відкрите практичне заняття викладача Шовкової Оксани з дисципліни «Агрометеорологія» на тему «Екскурсія на агрометеорологічну станцію».

У рамках проведення даного заходу здобувачі освіти третього курсу освітньо-професійної програми «Виробництво і переробка продукції рослинництва» відвідали метеомайданчик Полтавського обласного центру з гідрометеорології. Екскурсію провела завідувач сектором метеорологічних спостережень Полтавського обласного центру з гідрометеорології Штитьова  Ольга Василівна.

Вона ознайомила третьокурсників із будовою метеорологічного майданчика, пояснила призначення обладнання та принципи роботи приладів для вимірювання елементів погоди, розповіла про особливості ведення метеорологічних спостережень.

Здобувачі освіти мали можливість самостійно перевірити тривалість сонячного сяяння за допомогою приладу геліограф.

Ольга Василівна також продемонструвала здобувачам освіти годинник, що показує міжнародний скоординований час (UTC). Це стандарт, за яким суспільство регулює годинники й час: приблизно відповідає сонячному часу на Гринвіцькому меридіані. Зараз полтавський час більший від UTC на 2 години, а вже в неділю після переведення стрілок годинника вперед ця різниця буде 3 години.

Вважаємо, що подібна форма проведення занять розширює світогляд студентів спеціальності 201 Агрономія, сприяє поглибленню знань з курсу «Агрометеорологія» та набуттю професійних компетентностей.

Публікацію підготувала Шовкова Оксана

Залишити відповідь