You are currently viewing Голодомор – страшне породження тоталітаризму
  • Запис опубліковано:25.11.2023

Минуло 90 років з часу однієї з найжахливіших трагедій в історії українського народу – Голодомору 1932-1933 років, який, наче страшний ненажерливий Молох, поглинув мільйони людських життів.

Як зазначають дослідники, втрати в Україні внаслідок штучно створеного голоду були навіть більшими від тих, що їх спричинила Друга світова війна. Відходять у небуття очевидці того страхіття, але народна памʼять про жахливий злочин не вгасає, болем пронизуючи свідомість поколінь.

Нині весь світ усвідомив та відкрито заявляє про штучний характер Голодомору в Україні, про більш, ніж півстолітнє приховування компартійним режимом правди про причини й небачений масштаб цього злочину проти українського народу, свідомо заподіяного сталінізмом та місцевими виконавцями його вказівок.

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Акція «Запали свічку» – це вияв нашої скорботи за жертвами і віри у те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться.

У читальній залі бібліотеки нашого коледжу силами Кондратюк Марії Іванівни та Литвин Лідії Василівни створено тематичну книжкову виставку «Запалимо свічу пам’яті!».

О 16.00 25 листопада 2023 року не забудьте долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання і запалити свічку у своїй домівці.

Залишити відповідь