You are currently viewing Іще раз про туберкульоз
  • Запис опубліковано:16.03.2023
Відповідно до протокольного рішення засідання Полтавської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу від 21 лютого 2023 року з 01 березня по 01 квітня 2023 року в нашій області проходить місячник боротьби з туберкульозом. Заплановано проведення заходів з питань профілактики цієї вкрай небезпечної недуги у співпраці із закладами здоровя та представниками благодійної організації «Світло надії».  
 
Для студентів груп 21а та 22а технологічного відділення нашого коледжу Шевченко Т.О. та Григоренко Н.І. організували профілактичне заняття «Що ти знаєш про туберкульоз?» за участю Стецович А.В. із благодійної організації «Світло надії».
 
На заняті присутнім пояснили, що спочатку хвороба протікає приховано, і людина часто не звертає уваги на тривале погане самопочуття або намагається лікувати застуду та кашель самостійно. Тому лікування туберкульозу  часто розпочинається пізно і вимагає більших затрат часу та зусиль. Як наслідок раннього виявлення та правильно проведеного лікування людина припиняє виділяти мікобактерії туберкульозу (МБТ) у навколишнє середовище і нікого не заражає.
 
Ранній початок лікування при туберкульозі – запорука успішного видужання.
 
До складників профілактики туберкульозу слід віднести наступне: здоровий спосіб життя – відмова від алкоголю і паління, наркоманія та токсикоманія значно підвищують ризик захворювання; дотримання правил особистої гігієни, особливо при спілкуванні з хворими людьми; здорова збалансована їжа з достатнім вмістом білків, жирів, вітамінів; уникнення вживання консервів та різноманітних концентратів; заняття спортом або фізичними вправами, перебування на свіжому повітрі;  1 раз на рік слід проходити профілактичні медичні огляди з флюорографічним обстеженням; при будь яких проявах погіршення стану здоров`я негайно звертатися до лікаря.

Публікацію підготували Тетяна Шевченко та Наталія Григоренко

Залишити відповідь