You are currently viewing «Козацькі ігри»
  • Запис опубліковано:01.10.2023

Цього року 1 жовтня – в день Покрови Пресвятої Богородиці – День Українського козацтва. Це свято відзначалося згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 року 14 жовтня. Але 28 липня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про зміну дати святкування з 14 жовтня на 1 жовтня. Зміни були внесені через перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський календар.

Покрова Пресвятої Богородиці була для козаків великим святом, оскільки їхню церкву було присвячено Діві Марії. Коли вони бажали обрати нових членів старшини, то збиралися саме у цей день.

Здобувачі освіти ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету» не залишились осторонь цього свята.

27 вересня 2023 року для всіх першокурсників був організований спортивний захід «Козацькі ігри».

Ініціаторами виступили викладач технологічного відділення Таміла Литвиненко та керівник фізичного виховання ВСП «АЕФК ПДАУ» Павло Мотрій: вони розробили детальний план заходу та провели для груп 11т, 12т, 11і, 11ек та 12ек спортивні змагання.

На свято були запрошені представники адміністрації коледжу: завідувачка технологічного відділення Алла Цебро та голова циклової комісії технологічних дисциплін Оксана Орихівська; куратори – Ткаченко Тетяна, Гаркава Лариса, Беркало Марія та Агакерімова Римма.

Почесними гостями свята стали представники Національного олімпійського комітету. Вони провели для учасників змагань спортивну розминку та принесли подарунки на згадку.

Відчутну допомогу у проведенні різних етапів «Козацьких ігор» надали старшокурсники – Михайло Страшко, Ігор Лопаков, Владислав Маковецький, Андрій Спільник, Володимир Горденко та Євгеній Карпінський.

«Козацькі ігри» пройшли у веселій невимушеній атмосфері: пограли у футбол, волейбол, перетягували канат, підтягувались на перекладині, змагались в естафетах та були нагороджені почесними грамотами. Всі отримали велике задоволення від заходу; ще більше здружилися, гарно і змістовно провели час.

Дякуємо ЗСУ за можливість реалізувати свої плани. Слава Україні!

Публікацію підготувала Таміла Литвиненко

Залишити відповідь