You are currently viewing Майстер-клас для майбутніх землевпорядників
  • Запис опубліковано:05.12.2023

Підготовка сучасного фахівця в сфері землеустрою, потребує сучасних підходів до викладання та ознайомлення здобувачів освіти із новітніми технологіями. Викладач спеціальних дисциплін Лотиш Ігор провів майстер-клас для здобувачів освіти групи 31з (ОПП «Землевпорядкування») (майстер-клас — захід, на якому досвідчені люди діляться своїм досвідом із менш досвідченими). Ціллю цього майстер-класу було ознайомлення здобувачів освіти із сучасними методами отримання зображення поверхні землі, які далі необхідні для побудови графічних матеріалів, зокрема, і під час вивчення дисципліни «Комп’ютеризація землевпорядного виробництва».

Оскільки із запровадженням військового стану в Україні польоти  БПЛА без відповідного дозволу не допустимі, викладач запропонував здобувачам освіти набути навички пілотів БПЛА на симуляторі (було використано симулятор польотів DJI Flight Simulator на прикладі дрону DJI Phantom 4 від компанії «DJI» – одного з провідних виробників БПЛА в світі).

Кожен учасник майстер-класу зміг власноруч покерувати дроном та ознайомитися з режимом польотів. Потім викладач Лотиш І. детально зупинився на особливостях використання БПЛА для землевпорядних цілей: розповів про різне програмне забезпечення, яке використовується для отримання фотознімків, таке як PIX4D, Drone Deploy; навчив, як отримати бажану точність знімку, детальність зображення; показав, як обробляти отримані результати та як із них отримати графічні матеріали.

В цілому майстер-клас пройшов вдало та цікаво, про що свідчив непідробний інтерес всіх учасників заходу до процесу керування дроном. Присутня на майстер-класі голова циклової комісії землевпорядних дисциплін Валентина Соколова зауважила, що проведення таких пізнавальних занять розширює коло можливостей сучасного землевпорядника.

Статтю підготували Лотиш Ігор, Соколова Валентина

Залишити відповідь