You are currently viewing Міжнародний день дружби
  • Запис опубліковано:30.07.2023
Сьогодні, 30 липня, відзначається одне з наймолодших свят у календарі – Міжнародний день дружби.
Дружба є невід’ємною частиною людського життя. Кожен має свій характер, манери, вподобання та виховання. У нас є різні інтереси завдяки професіям та хобі, втім життя без дружби  було б занадто сумним.
Ідея відзначати свято дружби ще на початку ХХ століття прийшла до Джойса Холла, засновника відомої компанії Hallmark. Ця компанія займалася виготовленням листівок та вітальних карток. Бізнесмен пропонував призначити свято на 2 серпня, а мета його була цілком меркантильною – таким чином від хотів збільшити продажі в «несезон». Пропозиція Джойса Холла не знайшла підтримки у широкого загалу.
У п’ятдесятих роках доктор Антоніо Браччі висунув цю концепцію повторно, але знову не склалося.
На офіційному рівні ідея проведення Дня дружби була оголошена в Міжнародне десятиріччя миру та ненасильства, що проводилося з 2001 по 2010 роки. Її зафіксували в Декларації та Програмі дій.
Остаточно свято затвердили у 2011 році на 65-ій сесії Генасамблеї ООН.
День дружби вважається святом миру, любові, відсутності кордонів між національностями, релігіями та політичними інтересами.
Міжнародний день друзів покликаний зміцнити дружбу між народами світу та показати, що люди, їхні погляди, переконання та культури хоч і різні, але рівні між собою та заслуговують на повагу.
Бажаємо, щоб ваша дружба завжди була міцною і сильною, щоб ні кілометри, ні вітри долі, ні життєві позиції один одного у жодному разі ніколи не ставали перепоною у теплих і щирих дружніх стосунках!
 
Публікацію підготувала Оксана Шовкова

Залишити відповідь