You are currently viewing Прикраси із монет та дукачі в українському традиційному костюмі
  • Запис опубліковано:07.09.2023
5 вересня 2023 року першокурсники групи 11і та третьокурсники групи 31м економічного відділення разом із кураторами Ларисою Гаркавою та Риммою Агакерімовою долучилися до онлайнзустрічі «Прикраси з монет та дукачі в українському традиційному костюмі» з істориком, етнографом, аспірантом Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України Ігорем Турейським, яка організована НБУ, Центром фінансових знань «ТАЛАН» та Музеєм грошей за підтримки проєкту USAID «Реформування фінансового сектору в Україні» в рамках заходів присвячених відзначенню Дня гривні.
Під час зустрічі здобувачі освіти дізналися про особливості українських традиційних прикрас, а саме – про їх виразні взірці, для виготовлення яких використовувалися монети.
Прикраси, як обов’язковий атрибут традиційного вбрання, вражають своєю варіативністю та локальною специфікою, оригінальною майстерністю, відображаючи художньо-естетичне бачення українців.
Якою була роль та функція прикраси в традиційному костюмі та в уявленнях наших предків? Які типи прикрас з монетами побутували в різних регіонах України ІХ – початку ХХ ст.Якими бувають українські дукачі? Відповіді на всі ці питання з непідробною цікавістю шукали учасники зустрічі – майбутні бухгалтери, фінансисти та менеджери.
 
Публікацію підготували Лариса Гаркава та Римма Агакерімова

Залишити відповідь