You are currently viewing Стежинами дендропарку
  • Запис опубліковано:14.09.2023

13 вересня 2023 року естафету по збору гербарію перейняли другокурсники спеціальності 206 «Садово-паркове господарство» під керівництвом викладачів Таміли Литвиненко та Вікторії Мельниченко.

Здобувачі освіти ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж ПДАУ» збирали гербарій на території дендропарку– Полтавського міського парку, який розташований у північній частині міста Полтави.

Здобувачі освіти мали змогу не тільки зібрати гербарій, але й ознайомитись з особливістю парку, його рельєфом, каскадом ставків, системою галявин, видовими майданчиками, з яких відкриваються цiкавi перспективи та звичайно – всім розмаїттям представленої там флори.

Дуже цікава сама історія виникнення дендропарку. За часів Полтавської битви територія, на якій розташований сучасний дендропарк, являла собою густий незайманий ліс (Яківчанський), ліс переходив у діброву на Монастирській горі. Під час німецької окупації цей ліс був знищений загарбниками. Після цього майже голі схили балок на північних околицях Полтави поступово почала вражати ерозія.

Закладення дендропарку розпочалося 1962 року. Ініціатором створення його була дендролог Я. Я. Яценко. У перший день у закладенні парку взяли участь три тисячі полтавців, а протягом місяця – вже майже десять тисяч. Дерева висадили на площі 17 гектарів. Нині територія Полтавського дендропарку займає 124,5 гектари. Офіційно він був відкритий у 1987 році.

Минають роки… Чудовий парк служить людям. Його відвідують полтавці та гості міста. До усіх він привітний та є одним із найулюбленіших місць відпочинку.

Публікацію підготували Литвиненко Таміла та Мельниченко Вікторія

Залишити відповідь