You are currently viewing Стоп насильству!
  • Запис опубліковано:28.09.2023

НАСИЛЬСТВО – що це таке? Які дії можна назвати насильством!?

Поняття насильства, яке використовує Організація Об’єднаних Націй, підкреслює навмисний характер і здійснення факту насильства, незалежно від його наслідків. Вікіпедія дає пояснення цьому поняттю так: «Насильство – застосування силових методів або психологічного тиску за допомогою погроз, свідомо спрямованих на слабших або тих, хто не може чинити опір, тобто будь-яке застосування сили щодо беззахисних».

Прояви насильства не обов’язково призводять до тілесних ушкоджень, інвалідності і смерті. Багато форм насильства проти жінок, дітей, літніх людей можуть призводити до психологічних і соціальних проблем, а наслідки проявляються через багато років.

Насильницькі дії порушують гарантоване Конституцією України право громадянина на особисту недоторканність. Місця, де може відбуватися насильство, вражають своєю різноманітністю. Це може бути сім’я (вдома), вулиця, будинок, транспорт, навчальний заклад, місце роботи тощо. Але насильство не завжди легко визначити, оскільки ми його дуже нормалізували і, за певних форм вираження, воно може залишитися непоміченим або прийнятим як щось “що очікується”.

Насильству можна і потрібно протидіяти.

27 вересня відбулася зустріч між здобувачами освіти 3 курсів спеціальності 201 Агрономія і психологом, начальником відділу соціально-профілактичної роботи ПМЦСССДМ Василенко Л.М. на тему: «Насильство. Як діяти в ситуації ризику».

Зустріч була організована заступником директора з виховної роботи Шевченко Т.О. та практичним психологом коледжу Григоренко Н.І.

На цій зустрічі лектор ознайомила слухачів з типами насильства, способами їх виявлення та протидії. Здобувачів освіти зацікавила тема, відбувся жвавий обмін думками у вигляді питань та відповідей.

Публікацію підготувала Лідія Звонар

Залишити відповідь