16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності (International Day for Tolerance). Саме цього дня було ухвалено Декларацію принципів терпимості, у якій проголошено рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу чи кольору шкіри. Ці принципи закріплено у Загальній декларації прав людини, яка проголошує неприйняття всіх форм дискримінації, недопущення геноциду та покарання за нього.
У наш час толерантність розуміють як повагу і визнання рівності, відмову від домінування та примусу, а також як визнання права інших на власні думки та погляди. Толерантність, передусім, означає прийняття інших такими, якими вони є.
Здатність із розумінням і терпінням ставитися до інакшості оточуючих — це невід’ємна складова сучасного життя та умова гармонійного співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен із нас унікальний.
Щоб досягти успіху в житті та уникнути витрачання сил на конфлікти, варто сформувати толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:
- бути готовими до того, що всі люди різні: не кращі й не гірші, а просто інші;
- навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити те, що нам не подобається;
- цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття та переконання, незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;
- зберігати «власне обличчя», залишатися собою за будь-яких обставин.
Толерантна людина поважає право кожного на індивідуальність. Інший — не означає гірший.
✨ Навчаймося не змінювати людей, а сприймати їх такими, якими вони є!
Публікацію підготувала Оксана Шовкова