You are currently viewing Валентина Соколова – учасниця вебінару  експертів з акредитації у сфері фахової передвищої освіти
  • Запис опубліковано:15.09.2023

15 вересня 2023 року викладач ВСП «Аграрно-економічного фахового коледжу ПДАУ» Валентина Соколова, яка у лютому 2023 року увійшла до Реєстру експертів з акредитації у сфері фахової передвищої освіти, взяла участь у вебінарі «Проблемні питання, що виникли під час здійснення акредитаційних експертиз» з проведення акредитаційної експертизи ОПП фахової передвищої освіти, організованому Державною освітньою установою «Навчально методичний центр з питань якості освіти».

Загальна кількість учасників вебінару – 64. Директор ДОУ НМЦ  Віктор Мельник ознайомив присутніх з першими результатами акредитацій, які були проведені в 2022-2023 навчальному році, їх загальна кількість становить 80.

Віктор Мельник акцентував увагу учасників на проблемних питаннях акредитації та запропонував шляхи до їх вирішення. Зокрема, зупинився на аспектах формування чек-листа, роботі з фокус-групами тощо. Розповів, як уникати конфліктних ситуацій в самій експертній групі під час акредитаційного процесу та  як їх вирішувати, якщо такі виникнуть у процесі роботи.

При цьому він наголосив, що акредитацію як експертам, так і закладам, в яких вона буде проводитись, не слід сприймати як якийсь негативний процес, адже цей процес спрямований на покращенням якості освітнього процесу загалом,  і в результаті цього виграють всі – і здобувачі освіти, і роботодавці,  і освітній заклад.

Наприкінці зустрічі, що тривала 2,5 години, пан Мельник детально відповів на всі питання, які виникли у ході вебінару.

Слід зауважити, що подібні заходи покликані сприяти якісному проведенню акредитації освітніх програм у закладах фахової передвищої освіти, обміну досвідом, вирішенню спірних питань.

Публікацію підготувала Валентина Соколова

Залишити відповідь