You are currently viewing Відбулося засідання круглого столу
  • Запис опубліковано:05.02.2023
Нещодавно у ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж ПДАУ» за ініціативи Професійної спілки працівників агропромислового комплексу України відбулося засідання круглого столу на тему «Інформування про ринок праці та трудові права в Данії».
Студентів цікавили питання отримання допомоги та матеріального забезпечення при хворобі, нездужанні чи травмуванні, підтримка уповноваженими особами та представниками профспілки, декларування прав, умови праці на робочому місці та нормування робочого часу у Данії.
Учасники зібрання отримали загальну інформацію про Об’єднану федерацію працівників Данії (FFF: 3F – найчисельніша (понад 330 тис. осіб) профспілка в Данії, яка об’єднує кваліфікованих і некваліфікованих працівників); активно провели обговорення умов праці на данських підприємствах за трудовим договором, ознайомилися з особливостями надання юридичної підтримки при вирішенні проблем, пов’язаних із працевлаштуванням, із поліпшенням умов праці на робочому місці; отримали поради щодо здійснення навчання на виробництві.
На відміну від більшості європейських країн данський ринок праці базується на колективних угодах між роботодавцями та організаціями, що представляють інтереси працівників, і забезпечує високий рівень консенсусу між ними. Профспілки в Данії відіграють важливу роль у створенні високих зарплат та комфортних умов праці шляхом укладання колективного договору.
У результаті обговорення питань трудових прав у Данії учасники круглого столу дійшли висновку, що данська профспілка гарантує своїм членам забезпечення високого рівня заробітної плати та комфортних умов праці; надання не лише консультацій з питань праці, а й допомоги, в тому числі і юридичної, у веденні переговорів з приводу укладання колективних договорів; поліпшення робочого середовища; поради та допомогу в галузі професійної освіти та професійної підготовки без відриву від виробництва; консультації та допомогу з питань умов праці, заробітної плати та пенсій.
Відвідавши www.fho.dk, ви зможете з’ясувати, яка данська профспілка має колективний договір у вашій професійній галузі та приєднатися до неї.
 

Публікацію підготував Іван Кононенко

Залишити відповідь