You are currently viewing Віртуальна екскурсія до Музею грошей
  • Запис опубліковано:08.11.2023

Здобувачі освіти групи 31 ф освітньо-професійної програми Фінанси і кредит разом з викладачем Вікторією Рудик 8 листопада 2023 року в межах тижня обліково-економічних дисциплін відвідали віртуальну екскурсію до Музею грошей при Національному банку України, яку провів науковий співробітник музею Андрій Бойко-Гагарін. Тема екскурсії – «Історія грошового обігу в Україні».

Під час екскурсії Музеєм грошей НБУ здобувачі освіти дізнались про основні функції Національного банку України, занурились в історію створення грошей та грошового обігу в Україні, отримали цікаву інформацію щодо методів захисту грошей та побачили повну колекцію нумізматичної продукції, випущеної Національним банком України. Також відвідувачі дізналися про власне монетне карбування українськими князями, які бажали мати автономію. Так, в різних містах на Волині, Галичині, Поділлі та Поліссі карбувались монети, що входили до грошових систем різних держав, до яких входили українські землі, зокрема – Польсько-Литовської держави, Кримського ханства, Молдовської держави тощо.

Також студенти дізнались, як грошова система в українських містах у ХІV –XV століттях гармонізувала з іншими європейськими монетами того часу, та якою була лічба на українських землях в добу пізнього Середньовіччя.

На завершення екскурсії гід відповів на запитання учасників і спрямував до відповідних інтернет-ресурсів зацікавлених у подальшому знайомстві з грошовим обігом на території України у період з античності до нашого часу. Екскурсія була цікавою та корисною, особливо з огляду на те, що Україна є державою з багатою історією, українці є європейською нацією і нам потрібно знати, як грошова система нашої держави формувалась під впливом грошового обігу європейських країн.

Щиро дякуємо Музею грошей за можливість взяти участь у такому заході і ще раз переконатися у величності історії нашої країни та її фінансової історії зокрема!

                                                                                   Публікацію підготувала Вікторія Рудик

 

Залишити відповідь