You are currently viewing Вивчали історію української валюти
  • Запис опубліковано:31.03.2023
В ході тижня циклової комісії обліково-економічних дисциплін викладач Рожкова М.А. провела відкриту лекцію-бесіду на тему «Контроль в системі казначейства. Історія української валюти» для студентів економічних спеціальностей (груп 31-б і 32-ф).
 
Метою заняття було розширення наявних знань студентів шляхом обговорення питань виникнення гривні та етапів її відновлення як національної валюти на території України. Термін  «Казначейство» походить від поняття «казна», що означає скарб, цінність. Зародження Державного Казначейства України відбувалось ще за часів Київської Русі.
 
Розвиток української держави, сільського господарства і ремісництва викликав бурхливий розвиток торгівлі як внутрішньої, так і зовнішньої. Це призвело до створення, а згодом, і  до узаконення державної валюти – гривні. Виникла необхідність  створення умов (місця) її зберігання, обліку доходів і витрат тощо. Так з’явилося Казначейство.
 
На лекції були присутні викладачі циклової комісії обліково-економічних дисциплін, а також запрошені гості – Алла Цебро та Оксана Орихівська.
 
Публікацію підготувала Марина Рожкова

Залишити відповідь