You are currently viewing Європейський день парків
  • Запис опубліковано:24.05.2023
Європейський день парків (The European Day of Parks) був заснований Федерацією Європарк (EUROPARК Federation) – європейською організацією, яка об’єднує природні території, що охороняються, в тридцяти шести європейських країнах.
 
Вперше цей день святкували по всій Європі у 1999 році. Дата святкування була вибрана не випадково – саме 24 травня 1909 року у Швеції були створені перші Національні парки (всього їх 9). З тих пір природні території, що охоронялися, стали безцінною частиною природної і культурної спадщини Європи.
 
Це свято започатковане з метою популяризації природоохоронних територій, а також для суспільної підтримки їх роботи. Його відзначення символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються на нашій Планеті, а це понад 20 тисяч заповідних територіальних комплексів, у тому числі більше 2200 національних парків та заповідників, що функціонують у 120 країнах Світу.
 
У Європі нині нараховується понад 300, а в Україні – 44 національних парки.
 
Глобальна мета Європейського дня парків полягає у підвищенні значущості парків і заповідних територій, а також розробці заходів щодо збереження цих зелених куточків. Важливою складовою цього процесу організатори свята бачать міжнародну консолідацію у питаннях, які стосуються охорони природних територій Європи. У світі Європейський день парків вважається днем міжнародної екологічної солідарності.
 
В рамках свята на території національних парків проводяться різні заходи: відкриваються нові виставки, проводяться екскурсії, публічні лекції, кіносеанси, а також організовуються дитячі програми та фестивалі.
 
В цей день бажаємо всім відвідати кращі місця для відпочинку та закликаємо не смітити, берегти культурну спадщину. Пам’ятайте, природа та людина – єдині!
 
Публікацію підготувала Тетяна Ткаченко

Залишити відповідь