You are currently viewing З 24 по 30 жовтня – Всесвітній тиждень роззброєння
  • Запис опубліковано:24.10.2023

Щороку з 24 по 30 жовтня під егідою ООН проводиться тиждень роззброєння.

Метою його запровадження була пропаганда припинення гонки озброєнь. Тоді на порядку денному стояло питання зниження кількості зброї масового знищення, припинення військових конфліктів у деяких регіонах Азії, Америки та Африки, розробка заходів проти тероризму. На жаль, усі ці проблеми залишаються надзвичайно актуальними і в сучасному світі.

Саме 24 жовтня 1991 року Верховна Рада проголосила без’ядерний статус України. А вже навесні 1992 року з України повністю вивезли до росії тактичну ядерну зброю. Україна віддала свій третій за величиною ядерний арсенал. Тоді світ вирішив, що росія має стати хранителем цієї сили. Але історія демонструє, що саме росія найбільше заслуговувала на ядерне роззброєння ще в 1990-х роках. І росія заслуговує на це зараз – терористи не мають права володіти ядерною зброєю.

ООН виявилась нездатною до серйозних кроків, коли у ХХІ столітті, в Європі, росія – постійний член Ради безпеки ООН – напала на Україну. Все це стало можливим зокрема тому, що, починаючи з 2014 року ООН крізь пальці дивилася на повзучу російську гібридну агресію та не повною мірою використовувала той арсенал засобів, який був у її розпорядженні. ООН не захотіла ввести миротворчий контингент в Україну, як і тепер вона не хоче нарешті скасувати право вето росії в Радбезі. ООН продовжує лише висловлювати занепокоєння та засуджувати російський режим на словах, що майже не має реальних наслідків.

Значну активність проявляють воєнізовані терористичні організації радикального ісламізму Аль-Каїда, Ісламська держава (ІДІЛ),  Хамас, Хезболла та ін.

Ядерний тероризм держави росія на Чорнобильській та Запорізькій АЕС– приклад глобальних загроз і необхідності спільних дій людства.

Для студентів групи 31з економічного відділення куратором Анною Семенютою була організована та  проведена інформаційна година “Сучасні виклики та перспективи в галузі роззброєння”.

У ході бесіди були висвітлені наступні питання: глобальний стан роззброєння; регіональні конфлікти та їх вплив на глобальну безпеку; основні шляхи подолання проблем війни та перспективи у досягненні світового миру. Студенти брали активну участь в обговоренні.

24 жовтня 2023 року виповнюється рік і вісім місяців, як триває повномасштабна війна росії проти України. Наші Збройні Сили протистоять російському агресору та окупанту, рятують життя, відстоюють незалежність України та не дозволяють знищувати все українське. Ми вистоїмо і переможемо! Слава Україні!

Публікацію підготувала Анна Семенюта

Залишити відповідь