Психічно здорова людина – життєрадісна, творча і весела, відкрита; вона пізнає себе і навколишній світ не тільки розумом, а й почуттями, інтуїцією.
У наш нелегкий час, коли іде емоційне вигорання за рахунок збільшення інтенсивності праці, зростання серед населення впливу шкідливих звичок, зловживання комп’ютерними іграми, емоційна нестабільність під впливом суттєвих факторів, зокрема – військової агресії на території нашої країни – все це негативно відображається на психіці наших громадян. У збереженні та зміцненні психічного здоров’я важливе значення відіграє дотримання принципів здорового способу життя. Сучасне життя, нажаль, сприяє появі стресу: зміни в житті – наявність військового конфлікту, економічна криза, негаразди в колективі та, навіть, просто поїздка у громадському транспорті призводять до того, що людина зі своїми стресами починає миритися, а це цілком може призвести до депресії. Стреси стали складовою частиною нашого життя. Люди борються з ними, зовсім не замислюючись про те, що потрібно не боротися, а не допускати їх.
Особливе значення має психогігієна – комплекс заходів, спрямований на дотримання культури міжособистісних стосунків, уміння керувати своїми емоціями, чергувати працю та відпочинок, створювати сприятливий психологічний клімат у колективі та сім’ї, систематично займатися фізичною культурою, дотримуватися раціонального харчування та режиму дня, достатньої тривалості сну, розвивати позитивне мислення та інше.
У нашому коледжі серед студентів 1 курсів груп 11ек та 12ек та юних землевпорядників – студентів 2 курсу групи 21- з – пройшло опитування на тему «Як ви справляєтесь з негативом? Що у цьому житті особисто вам приносить позитивні емоції?». Студенти жваво дискутували і вели обговорення, за підсумками якого можна зробити такі висновки, що найбільшу радість нашим здобувачам освіти приносять: наявність родини (батька, мами, братів і сестер, бабусь та дідусів); наявність друзів та можливість проводити з ними вільний час; прагнення до миру в нашій країні та у світі; заняття улюбленою справою (танці, співи, музика, живопис, спорт, комп’ютерні ігри); можливість відвідувати очно навчальний заклад (дякуючи нашим відважним ЗСУ); можливість заробити кишенькові гроші на задоволення власних потреб; прогулянки на природі; спілкування з тваринами та інше. Також здобувачі освіти відтворили в малюнках те, що їм приносить позитивні емоції.
Публікацію підготувала Валентина Соколова