«Існує багато такого, за що я готовий померти,
але немає нічого, за що я був би готовий вбити».
Махатма Ґанді
У світі щороку 2 жовтня відзначають Міжнародний день ненасильства.
Це свято запроваджене Генеральною асамблеєю ООН у 2007 році. Головною метою встановлення цього дня є затвердження культури миру, терпимості, розуміння і ненасильства. Саме цього дня, 2 жовтня 1869-го року народився індійський державний діяч Магатма Ґанді — борець за незалежність Індії, який сформулював філософію ненасилля, що вплинула на національні та міжнародні рухи. За словами Ганді, «ненасильство є найбільшою силою в руках людства. Воно могутніше за найбільш потужну руйнівну зброю, породжену людською винахідливістю». У резолюції ООН сказано, що Міжнародний день ненасильства служить додатковим приводом для того, щоб «пропагувати ненасильство, зокрема шляхом освітньої і суспільно-роз’яснювальної роботи».
До цього свята в коледжі було організовано величезну кількість виховних бесід та інформативних заходів: «Всі ми різні, але єдині», «Булінг та його профілактика у студентському колективі», «Як протидіяти насильству», «Взаємодія з іншими людьми. Повага до особистих кордонів та успішне спілкування», «Толерантне ставлення один до одного» тощо.
День ненасильства – вельми актуальна і важлива дата, бо в сучасному світі не вщухають збройні протистояння і зіткнення, наражаються на небезпеку життя і здоров’я людей.
Згідно з принципами міжнародного гуманітарного права, жодні виключні обставини, якими б вони не були, – війна, внутрішня політична нестабільність чи будь-який інший надзвичайний стан – не можуть бути виправданням насильству. Тому Міжнародний день ненасильства закликає захищати людей від посягань на їхні непорушні права і покликаний нагадати, що суперечки та проблеми завжди можна вирішити мирним шляхом.
Миру та гармонії в душі, у сім’ї, у країні, у світі!
З Міжнародним днем ненасильства!
Публікацію підготувала Олена Сувальська