28 грудня позначено в календарі як Міжнародний день кіно. Це професійне свято людей, що працюють у галузі кіновиробництва. Відзначають його також численні шанувальники кіно у всьому світі. З’явившись ще в XIX столітті, кінематограф одразу став сенсацією. Він відкрив людям можливість перебувати в абсолютно новій реальності – у світі по той бік екрана. На сьогодні кіно – це й високе мистецтво, і розвага, і могутня галузь з багатомільярдними оборотами. Кіно давно увійшло в наше повсякденне життя. Кожного дня мільйони людей і вдома, і в кінотеатрах проводять час за переглядом фільмів найрізноманітніших жанрів.
В 1893 році американець Томас Едісон продемонстрував публіці свій новий винахід – кінетоскоп. Цей пристрій дозволяв переглядати рухомі зображення, щоправда, лише через спеціальний окуляр. Глядачі були в захваті, і вже за рік в США відкрилися комерційні салони для перегляду фільмів за допомогою кінетоскопів. Відкриття можливості колективного перегляду кіно належить братам Люм’єр – Луї та Огюсту. Надихнувшись кінетоскопом Томаса Едісона, вони винайшли новий, більш удосконалений апарат. В березні 1895 року в Парижі Люм’єри вперше продемонстрували публіці фільм з використанням створеного ними приладу під назвою «сінематограф». А вже 28 грудня відбувся перший комерційний кіносеанс. Цей день вважається днем народження нового виду мистецтва – кіно.
Спочатку фільми були дуже короткими, інколи вони тривали всього декілька хвилин. Темою картин були місцеві події, важливі заходи, краєвиди інших країн. Також знімали короткі комедії.
В Україні люблять кіно не менше, ніж в інших країнах. Перший кінотеатр у Києві відкрився ще в 1897 році, а українські режисери Олександр Довженко та Сергій Параджанов відомі на весь світ. У великих містах нашої країни цього дня влаштовують спеціальні кінопокази, зустрічі з акторами та режисерами, відкривають виставки, присвячені кінематографу, проводять екскурсії та майстер-класи в кіностудіях. Найочевиднішим способом долучитися до святкування буде перегляд цікавого фільму. Нині ми частіше дивимося фільми вдома, де до наших послуг телебачення та комп’ютер з виходом в інтернет. Але Міжнародному дню кіно варто присвятити похід до кінотеатру. По-перше, суто з технічних причин – у кінотеатрі великий екран та чіткий звук, а також спецефекти, які вдома неможливо відчути. По-друге, похід у кіно – це своєрідний ритуал. Темрява в залі, особливий запах викликають ностальгічні спогади з дитинства. А спільні переживання й емоції від перегляду картини зближують нас з рідними та друзями.
Тому здобувачі освіти групи 11-Т ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж ПДАУ» разом зі своїм куратором Литвиненко Тамілою напередодні Міжнародного дня кіно вирішили відвідати кінотеатр «Wizoria» та переглянути історичний фільм «Наполеон». Після перегляду всі студенти погодилися, що які б нові технології та гаджети не з’являлися з роками, перегляд кіно завжди залишатиметься улюбленим видом відпочинку, а кіно – цікавим і важливим видом мистецтва.
Публікацію підготували Литвиненко Таміла та Григорій Стріла