Кількість дітей, залучених до науково-дослідницької роботи, постійно зростає. Базою для підтримки творчих зусиль юних винахідників в Україні є Мала академія наук (МАН) України. Діти експериментують, займаються пошуковою діяльністю, це дає їм поштовх до зростання та опанування додаткових знань. Малолітні і неповнолітні фізичні особи, які створили об’єкти інтелектуальної власності, визнаються не тільки авторами своїх творінь, у них виникає і право на ці результати інтелектуальної діяльності. Проте слід мати на увазі, що майнові права виникають лише в осіб віком від 14 до 18 років.
Низка цікавих фактів
Анастасія Лівочка з Донецька вигадала розсікач диму від пічок, який допомагає приховати присутність бійців на місці стоянки та зробити їх менш помітними для тепловізорів, та підвіс для безпечного транспортування поранених, який, незважаючи на швидкість авто чи нерівність доріг, забезпечує пораненому можливість стабільно залишатися нерухомим, в одному положенні.
Максим Шумаков із Волинської області створив пристрій для відстеження перешкод для безпілотників. Система дозволяє дрону повернутися “додому”, якщо ворог почне “глушити” його засобами радіоелектронної боротьби. Завдяки своєму пристрою школяр вирішив допомогти нашим військовим. У безпілотників можуть бути заглушені системи GPS, Wi-Fi чи інші, однак система Максима дозволить дрону повернутися на початкову позицію.
Полтавець Ігор Ільченко є співрозробником роборуки – біонічного протеза Esper Hand з 24 датчиками, які вловлюють та обробляють м’язову активність і мозкові імпульси для активації дії в руці.
Тримаймо оборону на науковому фронті! Слава Україні! Слава ЗСУ!
Публікацію підготував Григорій Стріла