Академічна доброчесність є фундаментальним принципом, який забезпечує якість освіти, сприяє розвитку чесності, відповідальності та поваги до інтелектуальної праці. Для студентів коледжу знайомство з цими правилами є ключовим етапом у формуванні їхньої професійної та особистісної зрілості.
Куратори груп першого курсу (ОПП «Виробництво і переробка продукції рослинництва» та ОПП «Зелене будівництво і садово-паркове господарство») Оксана Орихівська та Олександр Матвієнко на виховних годинах, що відбулися 31 жовтня та 4 грудня 2024 року, ознайомили здобувачів освіти з ключовими поняттями стосовно академічної доброчесності.
Були розглянуті питання дотримання академічної доброчесності як педагогічними, науково-педагогічними працівниками, так і здобувачами освіти: що вважається порушенням академічної доброчесності та яке передбачене покарання за це; порядок виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності.
Куратори навчальних груп детально пояснили здобувачам освіти, що таке академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, обман, хабарництво, необ’єктивне оцінювання.
Також були розглянуті питання самостійного виконання робіт, поваги до чужих ідей, відповідальності за свої дії.
Після ознайомлення здобувачів освіти з основами академічної доброчесності викладачі влаштували фронтальне опитування стосовно теми. Студенти з усією серйозністю обмірковували питання, радилися один з одним, а потім давали обґрунтовані відповіді. Майже всі відповіді були правильними або дуже близькими до істини, а це означає, що тема зацікавила здобувачів освіти.
Ознайомлення студентів із правилами академічної доброчесності є важливим етапом у підготовці відповідальних і професійних фахівців. Інтеграція цих принципів у навчальний процес сприяє формуванню культури чесності та забезпечує якість освіти в коледжі.
Публікацію підготували Оксана Орихівська та Олександр Матвієнко