Ви зараз переглядаєте День української хустки
  • Запис опубліковано:07.12.2022
7 грудня, на Катерини, святкують День української хустки. Цей елемент національного вбрання здавна вважається символом жіночності та вірності.
Хустки були переважно білого кольоруТовщина ниток виробу і кількість шовку свідчили про достаток у сім’їще століття тому святкова хустка коштувала не менше, ніж половина місячного прибутку господаря середнього класу.
Вибір хустки залежав від пори року, певного приводу та вподобань. Наречена могла спокійно вдягнути вінок на хустку, якщо весілля справляли взимку. На Великдень та Різдво носили яскраві хустки, у будні дні — стриманих кольорів. Молодих дівчат вабили білі хустки, а також хустки з орнаментами та цікавим поєднанням кольорів. Старші жінки обирали моделі у темній кольоровій гаммі. Вдови носили виключно чорні хустки.
У XVIII столітті на хустках зявився рослинний орнамент: квіти троянд, васильків, гвоздик. Іноді можна було зустріти і зображення птахів.
Хустки були обов’язковим предметом гардеробу українок до початку XX століття: у той час вийшов з ужитку очіпок і потреба вив’язувати хустку поверх нього відпала.
Нині хустки  носять не лише на голові, а й замість браслету, топупов’язаними на шиї чи на сумці. Сучасні хустки бувають з квітковими орнаментами, полотнами відомих художників чи національною символікою — на всі смаки. Приємно, що українська традиція вкотре стала світовим трендом.

Залишити відповідь