You are currently viewing День захисників і захисниць України
  • Запис опубліковано:14.10.2022
14 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисників і захисниць України та День козацтва.
 
Свято започатковане 14 жовтня 2014 року президентським указом з назвою “День захисника України”. 14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала свято на День захисників і захисниць України.
Цього дня вшановують українських героїв та героїнь: тих, хто захищав та захищає нині Україну та її територіальну цілісність під час кривавих боїв. 14 жовтня вшановують мужність та героїзм цих людей, особливо зараз, під час повномасштабного вторгнення росії на територію України.
Дата 14 жовтня вибрана не випадково: цього дня відзначається християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а у 1999 році встановлений і День українського козацтва.
Вже у ХХ столітті козацькі традиції боротьби за незалежність України наслідували вояки Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. І не випадково днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови. Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним теперішнім.
У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх захисників і захисниць нашої Вітчизни! Бажаємо їм сил, здоров’я, ПЕРЕМОГИ і щастя! Нарешті мирного неба і смачного хліба! Зі святом Вас, дорогі наші захисники і захисниці!

Залишити відповідь