Ви зараз переглядаєте Досліджували особливості будови рослинної клітини
  • Запис опубліковано:21.10.2024

Рослинна клітина – це унікальна структурна одиниця всіх живих організмів. Всім нам завжди цікаво, а що ж знаходиться за межею видимого нами? Всі ми з великим інтересом готові спостерігати за неймовірним світом найдрібніших.

Здобувачі освіти ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж ПДАУ» спеціальності 201 Агрономія (ОПП «Виробництво і переробка продукції рослинництва») та 206 Садово-паркове господарство (ОПП «Зелене будівництво і садово-паркове господарство») на лабораторному занятті з предмета «Природничі науки. Біологія та екологія» мали змогу за допомогою світлового мікроскопа поспостерігати за будовою рослинних клітин.

Спочатку студентам було запропоновано згадати основні елементи сучасного світлового мікроскопа – пристрою, що дозволяє отримувати збільшене зображення об’єктів і структур, недоступних для людського ока. Варто було також наголосити і на правилах роботи з ним при малому збільшенні, адже мікроскоп – це точний прилад, з ним треба поводитися обережно, щоб не пошкодити.

Екскурсію до дивовижного світу клітин студенти почали зі спостереження за вже готовими мікропрепаратами – їх самостійно приготувати в умовах лабораторних робіт неможливо.

А потім здобувачі освіти з невеличких шматочків прозорої шкірочки внутрішньої поверхні лусочки цибулини самі мали можливість виготовити тимчасові мікропрепарати.

Приємно відмітити зацікавленість та старанність здобувачів освіти під час лабораторного заняття. Видно було, що вони отримали задоволення від пізнання нового та після пари зробили світлини на згадку про цікаве заняття.

Публікацію підготувала Таміла Литвиненко

 

Залишити відповідь