Ви зараз переглядаєте Співпраця заради знань: бінарна лекція для землевпорядників
  • Запис опубліковано:23.10.2024

Бінарне заняття – це одна з форм реалізації міжпредметних зв’язків та інтеграції навчальних дисциплін. Це нетрадиційний вид навчального заняття, яке проводять два або кілька викладачів-предметників, або викладач і майстер виробничого навчання, або викладач і практичний працівник-фахівець тієї кваліфікації, по якій ведеться підготовка студентів.

22 жовтня 2024 року для здобувачів освіти нашого коледжу другого та третього курсів спеціальності 193 Геодезія та землеустрій (ОПП «Землевпорядкування») на базі кафедри геоматики, землеустрою та планування територій ННІ агротехнологій, селекції та екології ПДАУ відбулось бінарне лекційне заняття. Лекцію підготували та провели викладачі землевпорядних дисциплін ВСП «Аграрно-економічний фаховий коледж ПДАУ» Валентина Соколова та Григорій Стріла за сприяння завідувача кафедри Сергія Шевчука і доцента кафедри Вадима Чувпила.

Метою заняття було надання студентам теоретичних знань про сучасні методи зйомки території, обробки інформації та відображення їх на планово-картографічному матеріалі.

Викладачі землевпорядних дисциплін вдало поєднали дисципліни «Креслення з основами комп’ютерної графіки» та «Геодезію». А колеги з кафедри геоматики, землеустрою та планування територій зацікавили здобувачів освіти актуальною інформацією про надсучасні можливості геоінформаційних технологій і сучасних методів зйомки території.

Співпраця наших навчальних закладів вже стала доброю традицією: завідувач і викладачі кафедри постійно надають консультативну допомогу викладачам та студентам коледжу, запрошують попрацювати у  комп’ютерних класах, оснащених сучасним програмним забезпеченням ArcGIS, якого поки немає в нашому навчальному закладі, що розширює можливості наших здобувачів освіти, дозволяючи їм краще опанувати освітні компоненти, пов’язані з обробкою геодезичних даних і побудовою графічних документів.

На добру згадку про спільне заняття завідувач кафедри Сергій Шевчук передав викладачам циклової комісії землевпорядних дисциплін коледжу сучасні посібники з управління земельними ресурсами, практичні порадники з розробки комплексних планів територій та по роботі з геопросторовими даними.

Після закінчення заняття здобувачі освіти засипали викладачів численними запитаннями про роботу  сучасного обладнання в дії, цікавилися новинками в сфері геодезії та землеустрою.  А це – найкраще свідчення того, що заняття вдалося.

Дякуємо за співпрацю кафедрі геоматики, землеустрою та планування територій Навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології ПДАУ!

Публікацію  підготували Валентина Соколова та Григорій Стріла

Залишити відповідь