24 січня 1776 року народився знаменитий німецький романтик Ернст Теодор Амадей Гофман. Гофман мав універсальні здібності в різних сферах мистецтва. Він був автором першої німецької романтичної опери, диригентом, професійним музичним критиком, театральним декоратором, письменником, музикантом, блискучим юристом, графіком.
Дивовижно не те, як такі різноманітні здібності могла уособлювати одна людина, а те, як у кожній галузі Гофман виявляв високий професіоналізм. Запитаєте, як називається найвідоміший твір Гофмана? – «Лускунчик і Мишачий король». У казці автор абсолютно чітко висвітлює тему боротьби між добром та злом. Лускунчик та Марі ведуть боротьбу проти підступного Мишачого короля та його армії. Ця боротьба символізує ідею необхідності побороти пітьму та темні сили в ім’я духовного відродження та гармонії.
Зараз і перед нами усіма – перед Україною – світ відкритий у всіх своїх різноманітних можливостях, але ми повинні вистояти у важкому двобої зі страшною навалою чорної рашистської сили.
Першокурсники нашого коледжу вивчають, згідно програми із зарубіжної літератури, казку Ернста Теодора Амадея Гофмана «Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер», головною ідеєю якої є засудження людей, які привласнюють собі чужу працю, таланти, заслуги та ще й стараються здаватися не тими, ким вони є насправді.
Чи не нагадує це вам поведінку сучасних росіян по відношенню до українців? Викладач зарубіжної літератури Кононенко Наталія разом зі здобувачами освіти перших курсів спробували створити навчальні відеоролики під гаслом «Відкривай світ через зарліт!», які б сприяли запам’ятовуванню імен героїв та дійових осіб, кращому засвоєнню творів зарубіжних авторів, і Гофмана зокрема. Про «Малюка Цахеса» маємо два ролики.
Щиро дякую небайдужим та талановитим: Потребич Софії, Чухно Владиславі, Косиці Єлизаветі, Андросовій Тетяні, Терешко Вікторії, Сушко Олександрі, Барабаш Єлизаветі, Супрун Олександрі, Коломієць Ілоні.
Нехай кожен Ваш крок буде спрямований до вершин успіху, а роки навчання запам’ятаються не лише труднощами, а й радісними моментами і цікавими відкриттями, новим баченням здавалося б звичайних навчальних предметів!
Дякую за співпрацю!
Публікацію підготувала Наталія Кононенко