Ви зараз переглядаєте «Відкривай світ через зарліт!»: яким футболістом був Альбер Камю? (10 грудня – Всесвітній день футболу)
  • Запис опубліковано:10.12.2024

Продовжуємо віртуальну подорож світом через вивчення зарубіжної літератури та зміцнюємо міжпредметні зв’язки. Сьогодні поговоримо про зарубіжну літературу та спорт.

Заняття з фізичної культури та фізичного виховання – це заняття, спрямовані на зміцнення сили духу, формування бажання перемагати, фізичне й моральне загартування.

«Футбол – це моє життя, моя найбільша пристрасть і задоволення … Кожен день ми чуємо скарги людей на те, що вони не люблять свою роботу, а працюють тільки для того, щоб заробити гроші. У моєму випадку я дякую Богові за те, що він дав мені можливість займатися улюбленою справою».

Ці слова належать великому португальцю Кріштіану Роналду, який першим в історії футболу забив 900 голів. Все сказане вище повністю передає ставлення до гри у футбол усіх любителів цього виду спорту.

Тему для розмови ми обрали не випадково, адже 10 грудня – Всесвітній день футболу.

Чи відомо вам, друзі, хто із зарубіжних письменників захоплювався грою у футбол?

Це французький письменник, філософ та журналіст Альбер Камю, лауреат Нобелівської премії з літератури 1957 року. Він пристрасно обожнював футбол. Альбер казав:

“Всьому, що я найбільш твердо засвоїв про мораль та обов’язок, я зобов’язаний футболу”.

Альбер Камю був жебраком-стипендіатом з найбіднішого району Алжиру, і його успіхи у грі викликали заздрість у багатих однокласників. Камю вважав футбол простим способом пізнання правильної моралі.

Письменник зазначав, що політики і релігії намагаються заплутати звичайну людину моральними системами, щоб змусити прості речі здаватися складними. І посилався на футбольне поле, де мораль чиста і очевидна.

Здобувачі освіти технологічного відділення ОПП «Виробництво і переробка продукції рослинництва» Арсеній Стеценко та Давід Закінян (куратори Орихівська Оксана та Матвієнко Олександр) пропонують вам переглянути чергову сторінку відеожурналу «Відкривай світ через зарліт!».

Дякуємо за допомогу викладачу Миколі Мушегову і працівникам бібліотеки Лідії Василівні та Марії Іванівні.

Друзі, займайтеся спортом! Усебічно розвивайтеся! Відкривайте світ через зарліт!

Публікацію підготувала Наталія Кононенко

Залишити відповідь