Ви зараз переглядаєте Який зв’язок міх хімією та зарубіжною літературою? «Відкривай світ через зарліт!»
  • Запис опубліковано:21.10.2024

191 рік тому 21 жовтня 1833 року народився винахідник динаміту та засновник відомої премії швед Альфред Нобель.

“Все моє рухоме і нерухоме майно, – писав Нобель, – повинно бути обернене моїми повіреними в ліквідні цінності, а зібраний у такий спосіб капітал поміщений у надійний банк. Ці кошти повинні належати фонду, який щорічно буде вручати доходи від них у вигляді премій тим, хто за минулий рік вніс найбільш істотний внесок у науку, літературу чи справу миру і чия діяльність принесла найбільшу користь людству”.

Суму доходу необхідно було розділити на п’ять частин, і кожну з них у вигляді премії щорічно присуджувати кращим вченим в галузі фізики, хімії, медицини і літератури, а також найвидатнішим миротворцям. Здобувачем премії, яку скоро весь світ стане називати Нобелівською, міг стати будь-хто – національна чи расова приналежність документом не обмовлялася. Нині приз у номінації становить понад мільйон доларів.

Здобувачі освіти спеціальності 201 Агрономія (ОПП «Виробництво і переробка продукції рослинництва») Арсеній Стеценко, В’ячеслав Гладкий та Давід Закінян детально вивчивши інформацію про життєвий шлях Альфреда Нобеля, дізналися про його любов до художньої літератури: цей вчений-хімік іноді всерйоз подумував про те, щоб кинути свої дослідження і ступити на шлях письменства.

Дякуємо студентам за активність, допитливість та підтримку роботи відеожурналу «Відкривай світ через зарліт!». У житті багато цікавого! Читайте книги! Вчіться слухати серцем. Ніколи не втрачайте віри у світле і прекрасне, і воно неодмінно прийде до вас.

Публікацію підготувала Наталія Кононенко

Залишити відповідь