Ви зараз переглядаєте Значення гендерного виховання  для формування  свідомості сучасної людини
  • Запис опубліковано:05.12.2024

Метою ґендерного виховання є створення умов для формування свідомості нової людини, вільної від ґендерних стереотипів та відповідальної за свої міжособистісні взаємини в соціумі. Погляд на всі аспекти життя через призму ґендерних цінностей, а також відповідних їм потреб, інтересів та форм діяльності, формує ґендерну культуру.

Ґендерна культура передбачає гармонізацію взаємин між чоловіками та жінками в суспільстві. Вона відображає прагнення до вирівнювання їх соціальних статусів та можливостей.

Особливого значення формування ґендерної культури набуває в підлітковому віці. Саме в цей період відбувається перебудова системи взаємин людини з дійсністю, формується світогляд, уявлення про власне призначення та сенс життя. Логіка психосоціального розвитку підлітка вимагає активного осмислення соціально вироблених моделей поведінки. У цей час закладаються основи рольових позицій чоловіка і жінки. Якою стане жінка з дівчини чи яким чоловіком виросте юнак — багато в чому залежить від характеру виховної роботи.

Куратори груп 41а та 42а (ОПП «Виробництво і переробка продукції рослинництва») Лідія Звонар та Оксана Шовкова протягом усього періоду навчання студентів у коледжі систематично проводять роботу з ґендерного виховання. Ця діяльність включає різноманітні заходи, бесіди, організаційні хвилини тощо.

5 грудня 2024 року Лідія Звонар та Оксана Шовкова під час виховної години організували анкетування на теми: «Ґендерна рівність» та «Рівні права і можливості жінок і чоловіків».

Результати опитування продемонстрували, що здобувачі освіти добре розуміють такі поняття, як «ґендер», «ґендерні стереотипи» та «ґендерна рівність». Відповіді показали, що молодь усвідомлює шляхи реалізації цих понять, а також їхнє значення для морального розвитку українського суспільства.

Публікацію підготували Лідія Звонар та Оксана Шовкова

Залишити відповідь