You are currently viewing 1 квітня – Міжнародний день птахів
  • Запис опубліковано:01.04.2023

Птахи є особливою групою тваринного світу. Вони приваблюють нашу увагу своїм мелодійним співом, красивим забарвленням, граційним польотом, цікавою поведінкою. Птахи не тільки прикрашають ліси, поля, луки, парки, сквери. Вони є справжніми помічниками і друзями людини. Знищуючи велику кількість шкідників сільського і лісового господарства, вони зберігають для людей врожаї садів, полів, городів.

Доля птахів часто залежить від поведінки людей. Особливо болісно впливає на пернатих господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування мінеральних добрив і пестицидів, вирубування лісів, викошування трав. Усе це для багатьох птахів – екологічна катастрофа.

Список пернатих, що зникають, поповнюється із сумною сталістю, – з лиця Землі зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. До «Червоної книги України» занесено 87 видів пернатих, що вимирають. Невтішна статистика поповнюється новими представниками щороку.

Турбота про пернатих друзів – це не тільки екологічна проблема, адже птахи це частинка нашого життя, нашої культури, більше того – нашого світогляду та нашого світовідчуття. Щорічно 1 квітня вся планета відзначає Міжнародний день птахів (International Bird Day).

У 1902 році низка країн підписали конвенцію «Про захист птахів, які несуть користь сільському господарству». Сьогодні міжнародний день птахів проводиться під егідою ЮНЕСКО «Людина та біосфера» по всій планеті.

Це свято є хорошим приводом, щоб привернути увагу громадськості до вивчення і збереження птахів, а також поширенню наукових знань про них.

Нам необхідно зберегти і примножити крилатих друзів, щоб майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у природних умовах рідного краю.

Публікацію підготувала Тетяна Ткаченко

Залишити відповідь