You are currently viewing 21 березня – Міжнародний день лісів
  • Запис опубліковано:21.03.2023
Кожного року планета безповоротно втрачає 95 млн дерев і лише 82% усіх вирубаних у світі лісів відновлюються природним шляхом або за участі людини. Кожної секунди Земля втрачає 1,5 га недоторканого лісу – своїх природних легенів, місця існування величезної кількості живих організмів. Щоб урятувати від вирубування одне дерево, необхідно зібрати для вторинної переробки близько 80 кг паперу.
 
Слід завжди памятати, що наша планета являє собою єдиний організм, в якому абсолютно немає нічого зайвого, і кожен його елемент дуже важливий, оскільки гармонійно підтримує і наповнює життям та своїм неповторним різноманіттям все навколо.
 
Ліси займають цілу третину всієї суші нашої планети і виконують життєво важливі екосистемні функції. Ліси називають «легенями планети»: вони поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Ліс – середовище існування приблизно 3/4 усіх видів рослин, тварин і грибів
 
Ліс є частиною культурно-історичного середовища, під впливом якого формуються культура і звичаї цілих народів, ліс–джерело роботи та матеріального благополуччя значної частини населення. Ліс забезпечує деревиною і продуктами її переробки, харчовими і лікарськими ресурсами та іншими матеріальними цінностями.
 
У червні 2021 року Президент Володимир Зеленський оголосив про започаткування екологічного проєкту «Зелена країна», в межах якого заплановано за 10 років збільшити площі лісів в Україні на 1 млн га, а в найближчі три роки висадити 1 млрд дерев. З того часу 21 березня, у Всесвітній день лісу, розпочинаються Всеукраїнські акції з висадки дерев – «Майбутнє лісу у твоїх руках», «Створюємо ліси разом» та інші.
 
Памятаймо: хто не жаліє природу – шкодить сам собі!
 
Публікацію підготувала Лідія Звонар

Залишити відповідь