You are currently viewing 23 вересня – День нашого міста
  • Запис опубліковано:23.09.2022
Полтава посідає особливе місце в історії української нації та держави. Біля її стін не раз відбувалися важливі події для долі України і Європи.
Під час Другої світової 23 вересня 1943 року Полтаву визволили від фашистських загарбників.
Сьогодні місто потопає в зелені дерев, квітучих клумб, майорить безліччю чарівних вогнів у вечірній час.
Полтавська земля подарувала людству невтомних трударів, геніальних учених, талановитих митців і письменників, відомих громадських і політичних діячів, життя і творчість яких істотно вплинули на розвиток суспільства та світової цивілізації.
Звідси пішов у мандри світом український філософ Григорій Сковорода. Перлинами національної культури стали творчі здобутки Івана Котляревського, Миколи Гоголя, Панаса Мирного, Василя Симоненка, Олеся Гончара. Полтавський край живив цілющою силою таланти математика Михайла Остроградського, хірурга Миколи Скліфосовського, генія космонавтики Юрія Кондратюка, художника Миколи Ярошенка. У Полтаві народилися пісні легендарної Марусі Чурай. Зазвучали божественні голоси Раїси Кириченко, Миколи Кондратюка, Олени Білоконь. Полтавська земля зростила велетів світового масштабу Володимира Вернадського та Володимира Короленка.
Ми горді з того, що наша рідна Полтава знана в світі як духовне серце України.
Нині полтавці разом з усіма боронять Україну на фронтах та в тилу від рашистської навали. Вистоїмо та обовязково переможемо і цього разу!
З Днем міста, дорогі земляки! Слава Україні!

Залишити відповідь