You are currently viewing 27 березня – Міжнародний день театру
  • Запис опубліковано:27.03.2023

Мрії й диву – бути!

Театральне мистецтво – вічне, інформативне, пристрасне. Воно завжди нас виховує, закликає, несе в народні маси вічні цінності; вчить любити та цінувати щире та  справжнє. Звичайно, під час війни важко уявити, що можна безтурботно ходити на театральні премєри, на бенефіси,  веселитися та гучно сміятися; просто так, від гарного настрою.
 
Нині наша душа, немов натягнута струна. Ми більше схильні до співчуття; ми всі постійно прислухаємося до новин про події на передовій; переживаємо, щоб вдало пройшли обміни полоненими; щоб лікарі змогли вчергове врятувати чиєсь життя, зберегти комусь руку чи ногу; всією країною, навіть на відстані,  витягаємо людей з-під завалів зруйнованих ворожими ракетами будинків,  натхненно співаємо гімн. І не тому, що цього вимагає протокол якогось заходу, а тому, що він став нашим життям, пройшов через усе наше єство; тому, що ми нарешті стаємо справжніми українцями.
 
Віримо, що ПЕРЕМОГА – вже близько, і ми, святково одягнувшись, знову ходитимемо на вистави, даруватимемо акторам квіти, плакатимемо і сміятимемося від почуттів та подій з мирного життя.
А поки що актори, як і всі ми, плетуть захисні сітки, волонтерять, а ще – виступають для воїнів на фронті, піднімають дух переселенцям, збирають кошти для ЗСУ, даючи вистави за кордоном. Ось такий театральний репертуар та творче життя під час війни.
 
У нашому Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя у рамках «Марафону сучасної драми», що був започаткований Національною спілкою театральних діячів України, відбулася театралізована читка п’єси Павла Юрова «День стійкості». Дійство пройшло у бомбосховищі театру, що додало особливої атмосфери. У театрі Гоголя також до різних свят  було показано благодійні вистави для дітей з Донеччини. До Дня спротиву окупації Криму оркестр Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя презентував нову музичну програму “Відлуння Криму”: зі сцени лунали твори кримськотатарських композиторів. Зараз у Полтаві готують прем’єру вистави «Той самий Мюнхгаузен» під орудою уродженця Херсону – режисера Сергія Павлюка.
 
Щиро вітаємо артистів, режисерів та всіх співробітників Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя,  Полтавської обласної філармонії, Полтавського академічного обласного театру ляльок,  Центру культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади, Народного театру «На Павленках», учасників полтавських самодіяльних театрів  та  всіх поціновувачів театру з ДНЕМ ТЕАТРУ!
 
Наближаймо ПЕРЕМОГУ, надихаймося  на переможний поступ та радіймо разом, як ніхто у світі. У єдності – наша сила. Тримаймо оборону на всіх фронтах і на творчому – теж!
 
Публікацію підготувала Наталія Кононенко

Залишити відповідь